УКРАЇНА

14:38

26.05

Влада

В ООН вже знають, як міліція била сумських студентів

0

Повноважний представник ООН у Росії й країнах СНД Віктор Шмідт звернувся до керівництва Організації Об’єднаних Націй із проханням звернути увагу на випадки порушення прав людини в Україні в ході акцій сумських студентів. Про це повідомляє «Українська правда».

У листі до генерального секретаря ООН Кофі Аннана, верховного комісара ООН з прав людини Луїз Арбур і чинного члена Міжнародної організації з прав людини при ООН Дмитра Барвенка Шмідт звертає увагу на серйозні порушення прав людини в Україні – державі, що є однією з найстаріших членів ООН.

Повноважний представник повідомляє, що рішення Роменського міськрайсуду Сумської області про заборону пішого походу на Київ групи студентів із Сум, не згодних з рішенням керівництва України про об’єднання трьох сумських вузів у національний університет, «входить у невідповідність з нормами міжнародного права й законами України». За словами Шмідта, були порушені положення Спільної декларації прав людини, Міжнародного пакту про цивільні й політичні права, а також Конституції України, Цивільно-процесуального кодексу України.

Повноважний представник ООН також відзначив, що затримання групи студентів на кордоні Сумської й Полтавської областей 6 серпня «проводилося з необґрунтованим застосуванням фізичного впливу, що призвело до травм різного роду, один із затриманих потрапив до лікарні з травмами середньої тяжкості, після побиття його працівниками міліції».

Шмідт повідомив, що після цього на місце подій поїхав керівник департаменту по роботі з органами влади повноважного представника ООН у Росії й країнах СНД Олександр Дануц. «На жаль, не зважаючи на відповідні повноваження нашого емісара, із ним не побажали зустрітися представники місцевих органів влади, тому їхня точка зору на ці події нам невідома. Сьогодні ми ведемо повноцінний збір інформації про порушення прав людини, що відбулися, зокрема свідчення очевидців тощо. Усі ці матеріали будуть вам представлені найближчим часом», – йдеться в листі.

«Сьогодні ми просимо вас звернути увагу на ці випадки порушення прав людини, захист яких декларує й здійснює Організація Об’єднаних Націй, тому що в Україні подібне порушення норм і законів міжнародного права органами влади, носить систематичний характер», – підкреслив Шмідт.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus