УКРАЇНА

10:10

21.05

Влада

Другий блок Хмельницької АЕС вже тричі зупиняли

0

Другий блок Хмельницької АЕС, який почав працювати 8 серпня, вже тричі зупиняли. Зокрема, двічі вимкнення відбувалося за допомогою автоматичних протиаварійних системам захисту, повідомляє «УНІАН» за інформацією Держатомрегулювання України.

Перше вимкнення нового енергоблоку ХАЕС сталося ще у день початку роботи – 8 серпня о 13.32 годині, через півтори години після урочистого запуску блока, захисні системи електрогенератора відключили блок від енергосистеми країни. При цьому, у відповідності з алгоритмом дії захисних систем, було збережено роботу ядерного реактора на потужності 35%, завдяки чому о 16.49 того ж дня електрогенератор було підключено до енергосистеми і знов розпочато вироблення електроенергії.

Однак о 19.09 того ж дня, коли енергоблок працював на потужності 300 МВт, під час перехідних процесів, в турбінному і реакторному відділеннях сталося відключення насосів, важливих для забезпечення охолодження реактора, внаслідок чого реактор був зупинений автоматичною системою аварійного захисту, і автоматично були задіяні три системи безпеки блока.

10 серпня, після усунення дефектів в турбогенераторі, які були причиною аварійної зупинки блока, відновлено роботу реактора, і о 16.45 розпочато вироблення електроенергії. Під час роботи блока проведено теплові випробування турбогенератора і вимірювання його вібрації. Водночас Хмельницька АЕС подала до диспетчерських служб заявку на зупинку блока сьогодні вночі для проведення необхідних випробувань систем, які мають забезпечувати зупинку блока і розхолодження ядерного реактора у разі аварійної втрати зовнішнього електроживлення. Сьогодні, 11 серпня о 1.13 ночі, за погодженням з диспетчерами енергосистеми країни, другий блок Хмельницької АЕС зупинили для такої перевірки. Планується, що робота блока буде відновлена до 1.00 ночі 13 серпня.

Коментуючи зупинки блока, співрозмовник УНІАН з компанії «Енергоатом» сказав, що ці зупинки не становили будь-якої загрози для персоналу або навколишнього середовища і не вплинули на радіаційну ситуацію на станції і навколо неї. Він зазначив, що для нових блоків, які вперше запускають в роботу, такі події не є чимось екстремальним, оскільки триває обкатка нового устаткування, систем блока і навіть персоналу.

Наразі на українських АЕС працюють 10 енергоблоків. Планові ремонти тривають на другому і п’ятому блоках Запорізької АЕС і третьому блоці Південно-Української АЕС. На четвертому блоці Рівненської АЕС, який планується вперше запустити у вересні, після проведення обкатки ядерної парогенеруючої установки проводиться повторна ревізія устаткування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus