УКРАЇНА

22:14

21.04

Влада

Глобальне подорожчання нафти позначиться на вартості зерна

0

Глобальне подорожчання нафти однозначно спровокує ріст цін і на внутрішньому ринку нафтопродуктів, що однозначно позначиться і на вартості зерна. Таку думку висловив екс-віце-прем’єр України з аграрних питань, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в інтерв’ю «proUA».

Висловлюючи свою думку стосовно стану ринку зернових, він відмітив, що „жнива ще не завершилися і не секрет, що негода дуже завадила збору зернових. За попередніми оцінками, Україна втратила майже чверть врожаю хліба. Тим не менше, збіжжя є, його достатньо і по кількості, і по якості. Але проблему цим не вичерпано! У будь-якому випадку, у листопаді-грудні ціни на зерно завжди збільшуються. Питання лише в тому, якими темпами це відбудеться цього року”.

За словами Леоніда Козаченка, тривоги додає і те, що державне регулювання на зерновому ринку досягнуло свого апогею. Введення фіксованої рентабельності для хлібопекарських та мукомольних компаній фактично знищило більшість вітчизняних дрібних і навіть середніх підприємств. Активності на українському ринку зерна просто немає. Ринок регулюється державою – ціни диктуються. Реальну ціну збіжжя ніхто не знає. Невпевненість у вітчизняному ринку провокує компанії скорочувати свою діяльність на Україні і вивозити капітали за кордон.

„Мені достеменно відомо, що три найбільші українські зернотрейдера близько 50% своїх капіталів вивозять в Росію, бо там умови для них значно кращі. Якщо потужним трансконтинентальним іноземним трейдерам витримати такий диктат ще під силу, то вітчизняні компанії просто залишають ринок. Виникає реальна загроза того, що зерновий ринок опиниться суто в руках іноземців”, – відзначив Козаченко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus