УКРАЇНА

22:25

20.05

Влада

Мін’юст переписав закон «Про інформацію»

0

Міністерство юстиції оприлюднило нову редакцію закону «Про інформацію», дороблену з урахуванням висновків Ради Європи. Про це «proUA» повідомила прес-служба Мін’юсту.

Заступник міністра юстиції Лідія Горбунова повідомила, що Міністерство юстиції, яке є розробником законопроекту, врахувало переважну більшість коментарів, зауважень та пропозицій громадськості, а також експертів Ради Європи.

Зокрема, враховані пропозиції та зауваження експертів Ради Європи, що стосувалися термінології проекту, у зв’язку з чим було вилучено терміни «інформаційні відносини», «інформаційний суверенітет», «національний інформаційний простір».

Законопроектом максимально спрощується процедура запитів. Так, відповідно до статті 44 проекту запит може подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій формі (поштою, факсом чи електронною поштою). Крім того, задоволення запиту здійснюється у спосіб, який вимагає запитувач. Законопроект визначає обов’язок розпорядників інформації допомагати запитувачам, зокрема у випадках коли особа з поважних причин (інвалідність, хвороба тощо) не може власноруч надати письмовий запит.

Змінено норми щодо строків надання інформації за запитами. Відповідно до статті 46 проекту строк вивчення запиту на предмет можливості його задоволення не повинен перевищувати п’яти робочих днів.

Законопроект також визначає обов’язок суб’єктів владних повноважень оприлюднювати інформацію та доповнено новим розділом «Оприлюднення інформації суб’єктами владних повноважень». За порушення законодавства про інформацію законопроект передбачає санкції – від дисциплінарних до кримінальних.

Вказаний законопроект було направлено на експертизу до Ради Європи з метою приведення положень проекту у відповідність до норм міжнародного права.

До 2 квітня законопроект планується винести на розгляд Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію» розробляється на виконання Плану заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus