УКРАЇНА

13:09

21.06

Влада

Кучма – єдиний українець, якого знають у Європі

0

Україна не намагалася пропагувати себе у світі, тому на Заході про неї дуже мало знають, - заявив радник президента Польщі Олександра Кваснєвського Мирослав Глоговський в інтерв’ю проекту ПроЄвропа.

Говорячи про імідж фаворитів президентських перегонів Віктора Ющенка та Віктора Януковича на Заході, він зазначив, що на Заході “люди лише мають деякі стереотипи стосовно країни, в тому числі, політичні”.

«Насправді, крім Леоніда Кучми, немає жодного українського політика відомого у Європі. Пересічний поляк, француз чи німець не знає, хто такий Ющенко чи Янукович», - сказав Глоговський. Додавши при цьому, що “політичні, економічні та інтелектуальні еліти Польщі, звичайно, знають більше”. Втім, «про Януковича, крім тези, що це людина Кучми, небагато знають, навіть серед польських еліт», - зауважив радник Кваснєвського.

За словами Глоговського, “судячи з наявних стереотипів, то Ющенко є прозахідним політиком та гарантом європейської спрямованості України зі збереженням стратегічного партнерства з Росією. Адже Україна завжди буде змушена працювати з РФ через величезну від неї залежність, насамперед, в енергетичній сфері”.

Окреслюючи як може вплинути на двосторонні відносини Польщі та України обрання Януковича президентом, Глоговський відповів, що у разі його перемоги, Польща спостерігатиме, як він керуватиме державою. «Якщо його політика базуватиметься на демократичних засадах, і рішення не суперечитимуть інтересам Польщі, звичайно, співпраця буде розвиватися», - зазначив він.

Радник польського президента підтвердив тезу про те, що “Польща стратегічно зацікавлена у співробітництві з Україною, незалежно від того, хто буде її керівником”

Водночас, він висловив побажання Польщі щодо того, щоб “новий президент України запроваджував добрі ринкові й демократичні стандарти, який усвідомлював би, що Україна - це європейська держава, і майбутнє європейського регіону разом із східною її частиною полягає в інтеграції, а не в протистоянні. Це основні критерії важливі для Польщі, які призведуть до розвитку взаємовідносин”.

“Україна не розвиватиметься, якщо не буде розвиватися демократія та ринкові відносини у державі”, переконаний Глоговський.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus