УКРАЇНА

20:51

22.05

Влада

Затверджено механізм погашення боргу «Нафтогазу» перед Газпромом

0

Кабінет Міністрів затвердив механізм погашення боргу «Нафтогазом України» за газ, отриманий у 1997-2000 роках, перед компанією «Газпром» (Росія) на суму 1,4 млрд. доларів. Про це повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до постанови Кабміну, борг буде погашено шляхом укладення договору про взаємні розрахунки з «Газпромом».

Зокрема «Нафтогаз України» одержить від «Газпрому» часткову передоплату за послуги з транзиту російського природного газу через територію України у 2005-2009 роках на суму 1,25 млрд. доларів. Отримані кошти будуть перераховані «Зовнішекономбанку» (Росія), якому «Газпром» переуступив борги по корпоративних облігаціях «Нафтогазу України». Після отримання коштів «Зовнішекономбанк» погасить облігації і боргові зобов’язання «Нафтогазу України» будуть вважатися врегульованими.

Кабмін також рекомендував Національному банку звільнити «Нафтогаз України» від обов’язкового продажу 50% валютного виторгу, одержаного відповідно до договору про взаємні розрахунки з «Газпромом».

Окрім цього уряд також рекомендував Державній податковій адміністрації надати «Нафтогазу України» розстрочку на сплату податку на прибуток, що виникає в період здійснення операції, терміном на 60 місяців на умовах податкового кредиту.

Як повідомляло агентство, у жовтні 2001 року уряди України і Росії підписали угоду про реструктуризацію 1,4 млрд. доларів боргу «Нафтогазу України» за газ «Газпрому» на 13 років шляхом випуску єврооблігацій з терміном погашення від 2004 до 2013 року, які будуть обслуговуватися за ставкою LIBOR+1% річних.

Відповідно до угоди «Нафтогаз України» навесні 2003 року випустив і розмістив на депозитному рахунку Bank of New York з метою подальшої передачі «Газпрому» корпоративні облігації на суму 1,43 млрд. доларів. Облігації не були прийняті «Газпромом» у зв’язку з виникненням у компанії значних податкових зобов’язань перед російським бюджетом.

«Нафтогаз України» і «Газпром» більше року вели переговори про механізм передачі облігацій. Правління «Нафтогазу України» затвердило механізм погашення заборгованості компанії перед «Газпромом» 21 липня 2004 року.

У лютому «Нафтогаз України» повністю погасив заборгованість 1999-2001 рр. за поставки природного газу перед Туркменістаном на суму близько 260 млн. доларів.

«Нафтогаз України» є монополістом з транспортування нафти і газу транзитними нафто- і газопроводами, а також найбільшим добувачем і продавцем нафти і газу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus