УКРАЇНА

10:06

25.05

Влада

Опозиція прийняла заяву стосовно подій у Сумах

0

Представники опозиційних політичних сил Сумщини, оприлюднили звернення до широких кіл громадськості з приводу складної суспільно-політичної ситуації в області та звинувачень у її загостренні, які прозвучали на адресу опозиції з боку Сумської обласної ради та Сумської облдержадміністрації. Про це «proUA» повідомили в прес-службі СПУ.

Текст звернення подаємо без змін:

„Звернення опозиційних політичних сил Сумщини з приводу загострення суспільно-політичної ситуації в області

Шановні друзі!

Ми, представники опозиційних політичних сил, звертаємося до вас з приводу складної суспільно-політичної ситуації в нашій області та звинувачень у її загостренні, які прозвучали на нашу адресу з боку Сумської обласної ради та Сумської облдержадміністрації. Ми вважаємо, що ця ситуація виникла внаслідок антиконституційного указу Президента України Л.Кучми і незаконних рішень виконавчої влади різних рівнів про утворення на базі трьох сумських університетів Сумського національного університету (СНУ), та в результаті авторитарних, волюнтаристичних і відверто силових методів обласної влади по створенню СНУ. Саме такі дії керівництва області і призвели до акції протесту з боку студентів, їх батьків та викладачів.

Ми категорично відкидаємо будь-які звинувачення обласної влади про причетність наших політичних сил до ініціювання і організації акцій студентського протесту. Студентські активісти - організатори акції, з самого початку заявили про її неполітичний характер і про неприпустимість втручання в неї політичних сил. В наметовому містечку не було жодних наших політичних лозунгів та гасел, а також агітаційних матеріалів на підтримку кандидатів на пост Президента України від жодної з наших сил.

Ми вважаємо, що загострення суспільно-політичної ситуації в області протягом останнього часу і переведення її в політичне русло відбулося внаслідок нездатності обласної влади на чолі з головою Сумської облдержадміністрації В.Щербанем розв’язати створену самою ж владою кризу, застосування силових методів проти учасників студентської акції з використанням міліції та спецпідрозділів УМВС.

Останніми днями в обласному центрі пройшли масові акції протесту проти дій обласної влади щодо придушення студентської акції спротиву. Сумські події знайшли відгук та підтримку як в Україні, так і за кордоном. У загостренні суспільно-політичної ситуації свій «внесок» зробила і позачергова сесія Сумської обласної ради, яка відбулася 3 серпня 2004 року. Замість об’єктивного аналізу кризової ситуації, що склалася, та виваженого пошуку виходу з неї, депутати, більшість яких представляють провладні політичні сили (ЛПУ, НАПУ, СДПУ(о), Партія Регіонів тощо), вдалися до навішування ярликів, безпідставних звинувачень опозиції у націонал-соціалізмі, антисемітизмі, співпраці з посольствами іноземних держав та закордонними громадськими організаціями і фондами. Вважаємо, що такі заяви спрямовані на розпалювання ксенофобії та міжнаціональної ворожнечі і є неприпустимими для держслужбовців високого рангу.

Особливе занепокоєння викликає розпалювання протистояння між східною і західною частинами нашої держави, що суперечить засадам національної безпеки та може вважатися, закликом до порушення територіальної цілісності України. З цією метою керівники області та депутати облради спекулятивно використовували вирвані з контексту окремі трагічні факти історії нашого народу періоду Другої Світової, Великої Вітчизняної війни та післявоєнного часу, що мали місце в західноукраїнських областях. Очевидно, що в такий спосіб влада намагається напередодні президентських виборів завоювати симпатію ветеранів війни, які традиційно віддають свої голоси за опозицію. Ми, представники опозиційних політичних сил області, рішуче засуджуємо насилля, вчинене владою щодо учасників студентської акції, і заявляємо про свою солідарність із студентами, їх батьками, викладачами. Ми засуджуємо розпалювання політичного, регіонального, етнічного та міжнаціонального протистояння в суспільстві.

Звертаємося до керівників фракцій, депутатських груп Верховної Ради України з проханням ініціювати скликання позачергової сесії парламенту для розгляду питання про суспільно-політичну ситуацію в Сумській області.

Звертаємося до Президента України з вимогою негайно звільнити Щербаня В.П. з посади голови Сумської облдержадміністрації. Звертаємося до міністра внутрішніх справ України з вимогою звільнити з посади начальника УМВС Сумської області Плєханова М.А..

Від обласного штабу блоку В.Ющенка «Наша Україна» А.Єпіфанов

Від обласної організації Компартії України В.Петренко

Від обласної організації Соцпартії України Л.Мордовець Від обласної організації «БЮТ» - партії «Батьківщина» П.Гученко”

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus