УКРАЇНА

12:40

20.06

Влада

У першому турі Ющенко переможе з відривом 12%

0

Результати голосування у першому турі виборів нагадуватиме голосування на виборах 1994 року: Ющенко може отримати 38% (плюс-мінус 3%), Янукович – 26% (плюс-мінус 3%), Симоненко – 13% (плюс-мінус 2%), Мороз – 8% (плюс-мінус 2%), Вітренко – 4% (плюс-мінус 2%), Кінах – 3% (плюс-мінус 1%). Такі дані загальноукраїнського соціологічного опитування „Кандидати-2004” були оприлюднені сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент «proUA».

Опитування провела фірма “Юкрейніан соціолоджі сервіс” – з 12 по 22 липня 2004 року в усіх областях України, Криму, Києві та Севастополі вона опитала 1600 респондентів у віці після 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Як повідомив керівник “Юкрейніан соціолоджі сервіс” Олександр Вишняк, загальна ситуація в Україні на час завершення процесу висунення кандидатів характеризується подальшим відривом лідерів виборчих перегонів (Віктора Ющенка та Віктора Юнуковича) від інших кандидатів. Однак хоча їх рейтинги продовжували зростати, темпи зростання підтримки Ющенка останнім часом були вищими від його основного конкурента. За словами Вишняка, на відміну від досліджень інших соціологічних фірм, “Юкрейніан соціолоджі сервіс” подала результати рейтингу кандидатів не лише серед усіх опитаних, але й серед тих, хто братиме участь у виборах, а також серед тих, хто вже визначився. Вишняк відзначив, що рейтинг серед тих, хто братиме участь у виборах – найбільш точний і він буде найбільш близьким до результатів першого туру виборів, оскільки цей рейтинг не враховує тих, хто не збирається приходити на дільниці.

Таким чином, серед тих, хто братиме участь у виборах Віктора Ющенка у липні цього року підтримували 34,8%, Віктора Януковича – 21,6%, Петра Симоненка – 10,9%, Олександра Мороза – 6,7%, Наталю Вітренко – 3,9%, Анатолія Кінаха – 2,2%, Олександра Омельченка – 1,3%. За словами соціолога Олександра Вишняка, лише ці семеро кандидатів спроможні набрати понад 1% голосів виборців, решта кандидатів наберуть менше 1%, а тому їх прізвища не пропонувалися на вибір респондентам.

Віктор Ющенко лідирує в Західній Україні (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області) – 65,6%, в Центрі (Вінницька, Київська, Житомирська, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська області та місто Київ) – 36,7%. На Сході (Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Сумська, Харківська, Чернігівська області) Ющенка підтримують 14,5%, на Півдні ()АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області, місто Севастополь) – 26,3%.

Віктор Янукович є лідером в Східній Україні – 32,2%, в Західній Україні його підтримують 7,9%, в Центрі – 15,1%, на Півдні – 22,1%.

Не зважаючи на те, що, за результатами опитування, Південь трохи більше схиляється до підтримки Ющенка, ніж Януковича, Вишняк вважає, що в цьому регіоні все ще буде визначатися, а нестабільність результатів викликана малою кількістю опитаних – лише 237 з 1600 чоловік.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus