УКРАЇНА

08:01

20.04

Влада

Реверс не загрожує Босфору перевантаженням нафти?

0

Побоювання Туреччини з приводу перевантаженості Босфору танкерами з нафтою у зв’язку з реверсом Одеса-Броди є безпідставними. Про це заявив директор департаменту Міністерства палива та енергетики України Микола Євдощук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Після початку прокачування російської нафти по нафтопроводу в напрямку термінала «Південний» завантаження Босфору збільшиться, за словами Євдощука, лише на 7% – на 9 млн. тонн на рік. Представник Мінпаливенерго також додав, що оскільки у 2003 році транспортування нафти танкерами через Босфор становило 135 млн. тонн при максимально можливих 200 млн. тонн, додаткові її обсяги в розмірі 9 млн. тонн істотно не вплинуть на обстановку в протоці.

«Вони (Туреччина) висловлюють побоювання технологічного характеру, однак вони безпідставні», – сказав Євдощук.

За словами джерела в «Укртранснафті», у жовтні-грудні 2004 року обсяг прокачаної через нафтопровід нафти може становити приблизно 2 млн. тонн. 6 серпня компанія завершила накачування в нафтопровід першої партії технологічної нафти в обсязі 25 тис. тонн. Заповнення нафтопроводу Одеса – Броди технологічною нафтою почалося 1 серпня.

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ Туреччини Абдулла Гул заявив, що плани України транспортувати російську нафту в реверсному напрямку можуть призвести до перевантаженості протоки Босфор та зростання ризику великої екологічної катастрофи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus