УКРАЇНА

10:00

25.05

Влада

Астероїд назвали Харковом

0

Одна з малих планет Сонячної системи буде названа на честь Харкова. Ідея про увічнення міста-ювіляра на зоряному небі належить астрономам Харківського національного університету імені Каразіна, - повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Комісія Міжнародного астрономічного союзу каталогізувала астероїд під номером і назвою «9167 Kharkiv». В обґрунтуванні назви сказано, що Харків – це великий індустріальний, науковий і культурний центр України, який був її столицею з 1919 по 1934 рік.

Астероїд був відкритий астрономом Кримської астрофізичної обсерваторії Людмилою Черних ще 18 вересня 1987 року. Знадобилося чимало років спостережень, щоб можна було досить добре визначити орбіту планети. І тільки коли з’явилася повна впевненість, що астероїд не буде загублений, йому було привласнено постійний номер та ім’я.

Сам астероїд належить до головного поясу астероїдів, що знаходиться між орбітами Марса і Юпітера. Він обертається навколо Сонця з періодом 5,6 року по відносно стабільній орбіті. Астероїд «Харків» є дуже «мирним» об’єктом Сонячної системи і не загрожує можливим зіткненням з нашою планетою. На нашому нічному небі він буде з’являтися приблизно кожні півтора року.

Першовідкривач астероїда Черних запрошена на урочистості з приводу 350-річчя Харкова. Вона вручить адміністрації міста офіційне посвідчення про присвоєння астероїду імені «Харків».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus