УКРАЇНА

00:27

21.05

Влада

Генпрокуратура поставить під жорсткий контроль діяльність Мінздраву

0

Стан дотримання законодавства в сфері надання безкоштовної медичної допомоги в державних і комунальних установах охорони здоров’я є незадовільним. Такого висновку дійшла Генеральна прокуратура України після проведення низки перевірок щодо використання держкоштів, призначених на фінансування програм медичної допомоги, впровадження платних медичних послуг в установах охорони здоров’я, повідомляє «Оглядач».

Під час перевірок було виявлено, що Міністерство охорони здоров’я України не повною мірою виконує національні державні програми з поліпшення медичної допомоги населення, зокрема щодо часткового виділення коштів з місцевих бюджетів. Порушується антимонопольне законодавство і штучно створюється позірність конкурентного середовища. Мають місце випадки неефективної витрати бюджетних коштів, придбання непридатних медичних препаратів. Генпрокуратурою встановлено також факти поширення територією України фальсифікованих лікувальних засобів. При впровадженні платних послуг грубо порушуються вимоги ст.49 Конституції України, яка гарантує громадянам право на безкоштовну медичну допомогу в державних і комунальних установах охорони здоров’я. Зокрема, у всіх регіонах лікувальними установами впроваджено надання платної медичної допомоги у вигляді «спонсорської» допомоги.

Генпрокуратурою також виявлено поодинокі факти протизаконної відмови в наданні медичної допомоги у випадку відсутності в хворого коштів. За такими фактами у деяких областях уже порушено кримінальні справи.

Колегія Генпрокуратури України визнала незадовільним стан дотримання законодавства в сфері надання безкоштовної медичної допомоги в державних і комунальних установах, і постановила підсилити прокурорський нагляд.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus