УКРАЇНА

20:48

27.05

Влада

Порушення наразі не впливають на результат виборів

0

Порушення, зроблені протягом першого місяця виборчої кампанії, не могли б уплинути на результат волевиявлення громадян, якби вибори відбулися зараз. Про це заявив заступник голови правління Комітету виборців України (КВУ) Євген Побережний, повідомляє кореспондент «proUA».

На думку спостерігачів, навіть такий сумнівний з погляду чесності факт як збори за кандидата Віктора Януковича 5 мільйонів підписів виборців, не можна сприймати як однозначну користь для цього кандидата: «Я не знаю, «плюс» це для Януковича чи «мінус», – сказав Побережний.

Представники КВУ зазначили, що більшість порушень поки зафіксовано не з боку штабів кандидатів, а з боку влади. У цілому ж, липень був відзначений як місяць надзвичайно низької активності штабів, у тому числі й одного з фаворитів кампанії Віктора Ющенка. Винятком є діяльність Януковича, однак її в КВУ оцінили як вислід того, що цей кандидат є прем’єром і тому частіше з’являється в ЗМІ. Слабку активність інших штабів КВУ пояснює економією коштів їхніх фондів кандидатів.

Серед порушень КВУ відзначив безліч випадків, коли для потреб штабів Януковича місцеві влади збирали техніку з бюджетних установ. Також зафіксовано багато випадків примусу виборців брати участь в акціях на підтримку Януковича. Представники КВУ нагадали, що відповідно до опитування Центру Разумкова, 4% респондентів повідомили, що їх примушували приходити на мітинги в підтримку Януковича, причому в Харківській області таких виборців було більше всього – 27%.

Також спостерігачі зафіксували факти компрометації кандидатів, зокрема, ще до початку збору підписів штабом Ющенка, були випадки, коли невідомі збирали за нього підписи, при цьому в грубій формі проводили антиагітацію. Інтернетом, крім іншого, поширювали масові повідомлення з фотографіями псевдоплакатів з агітацією Януковича.

КВУ також зазначила у своєму звіті, що ЗМІ протягом першого місяця виборчої кампанії не були об’єктивними в процесі її висвітлення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus