УКРАЇНА

20:31

20.05

Влада

Азербайджан не хоче брати участі у проекті «Одеса – Броди»

0

Уряд Азербайджану відмовився від участі в транзиті нафти за маршрутом «Одеса – Броди – Західна Європа» на умовах, запропонованих урядом України. Про це повідомило інформаційне агентство «RusEnergy».

Представник керівництва Держнафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) Ельшад Насиров зазначив, що на даний момент азербайджанська сторона також не може погодитися на передачу своєї нафти Україні на умовах розстрочки платежу. Він наголосив, що покупці нафти ДНКАР можуть придбати її в порту Новоросійськ. Водночас Ельшад Насиров заявив, що транзитний трубопровід, побудований українською стороною, може бути корисним операторам азербайджанських нафтових проектів у випадку затримок із проходженням нафтових танкерів у чорноморських затоках Туреччини.

Україна давно намагається отримати для проекту “Одеса – Броди” азербайджанську нафту Будівництво євразійського транспортного коридору і можливість участі Азербайджану в проекті українського нафтопроводу “Одеса – Броди” стали основною темою переговорів, що завершилися в кінці лютого, спікера українського парламенту Володимира Литвина в Баку. Це питання він обговорив з президентом Ільхамом Алієвим і прем’єр-міністром Артуром Расизаде.

Важливим підсумком цих зустрічей стало визнання азербайджанським керівництвом того, що маршрут “Одеса – Броди” не є конкурентом майбутньому трубопроводу “Баку – Тбілісі – Джейхан”. Ці трубопроводи орієнтовані на різні ринки збуту нафти: у проекту “Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ” кінцева мета – це Північна Європа, а у “Баку – Джейхан” – південні регіони континенту. Проте обидва трубопроводи мають спільний відрізок через Азербайджан, Грузію до нафтових терміналів у Поті та Супсе, – відтіля нафта буде доставлятися танкерами в одеський термінал. Але якщо врахувати, що в азербайджанському секторі Каспію видобуток нафти поки ще обмежений, то в цьому сенсі проект “Баку – Джейран” складає конкуренцію проекту “Одеса – Броди”.

Договір про фінансування нафтопроводу “Баку – Джейхан” був підписаний у Баку на початку лютого 2004 року. Представники Азербайджану, Грузії і Туреччини підписали з Європейським банком реконструкції і розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією і 15-ма комерційними банками пакет домовленостей на суму близько 2,6 мільярда доларів. Очікується, що будівництво нафтопроводу довжиною 1700 кілометрів буде завершено цього року.

Одночасно Україна веде переговори про заповнення нафтопроводу “Одеса – Броди” з Казахстаном. Учора стало відомо, що в квітні Україна і Казахстан підпишуть договір про постачання казахської нафти і її транзит через українську територію.

Як відомо, український уряд 4 лютого відмовив російській компанії ТНК у можливості реверсного використання нафтопроводу “Одеса – Броди”.

Будівництво нафтопроводу “Одеса – Броди”, а також нафтотерміналу “Південний” завершилося у серпні 2001 року. Довжина нафтопроводу становить 674 км, а діаметр труби 1020 мм. Пропускна здатність – від 9 до 14,5 мільйона тонн на рік. Нафтопровід може працювати як у прямому, так і в зворотному напрямку .

  Посилання за темою:  

» Новини: Казахстан наповнить нафтопровід “Одеса – Броди”

» Новини: Штати підганяють Україну з «Одеса-Броди»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus