УКРАЇНА

23:28

16.02

Влада

Україну не візьмуть до НАТО, якщо вона порушуватиме демократичні норми на виборах

0

CША відкладуть на невизначений термін питання вступу України до НАТО, якщо президентська передвиборча кампанія в Україні триватиме з порушенням демократичних норм. Таку думку висловив чільний американський дипломат з відділу України у Державному Департаменті Пол Картер у рамках дискусії, організованої Українсько-Американською Координаційною Радою, Українською Федерацією Америки та Фондом Україна-США, повідомляє «Українська правда».

Картер заявив, що якщо умови проведення виборчої кампанії в Україні залишаться такими, як зараз, то питання вступу України до НАТО буде відкладене на невизначений термін, а самі вибори не будуть вважатися чесними й справедливими. Він наголосив, що чесні вибори - це не лише правильний підрахунок голосів: «Наша оцінка виборів буде перш за все залежати від того, як буде вестися передвиборча кампанія від сьогодні і до дня виборів».

За словами Картера, це стосується не стільки конкретних позитивних кроків, до яких має вдатися українська влада, скільки негативних процесів, які повинні припинитися, як то тиск на журналістів чи перешкоди проведенню мітингів опозиції, як це було, наприклад, у Донецьку. “Якщо такі дії припиняться, то це буде кроком вперед», - зазначив американський дипломат.

Присутній на зустрічі радник українського посольства у США Олександр Щерба зауважив своєму колезі, що з американського боку чути чомусь здебільшого лише песимістичні та скептичні щодо України голоси. І додав, що американцям не треба вказувати Україні, що робити, і лякати якимись страшними наслідками. Замість цього США, за словами Щерби, повинні визнати Україну як важливого партнера і прийняти будь-який вибір українців.

На це американський дипломат Пол Картер відповів: «Якщо вибори в Україні відбудуться з порушеннями, то ми, безумовно, збережемо відносини з Україною і не перетворимо її на Кубу. Тобто, не будемо її цілком ігнорувати». Інше питання, якими будуть ці відносини, додав він. “За умов поганого проведення виборів в Україні, ми не знімемо поправку Джексона-Веніка, не буде прогресу у відносинах з НАТО, виникне питання заборони на в’їзд до США корумпованих українських урядовців», - сказав Картер.

Водночас представник Державного департаменту також визнав справедливою критику США у застосуванні подвійних стандартів щодо України та Росії. «Ми справді більш критичні стосовно України. Але це лише через те, що Україна висловила зацікавлення стати частиною Євроатлантичної спільноти та вступити до НАТО. Росія такого зацікавлення не висловила. Тому питання демократії для нас є дуже важливим, оскільки Україна сама заявила про своє бажання стати частиною нашої спільноти», - сказав він.

Американський дипломат відмовився коментувати можливість зміни політики США щодо України у випадку прийняття українським парламентом змін до Конституції. Він наголосив, що питання конституційної реформи є лише частиною загальної картини. І проблема тиску на мас-медіа є для США не менш важливою, ніж зміни до Конституції.

Нагадаємо, що країни НАТО закликали українську владу забезпечити свободу ЗМІ на виборах президента у жовтні нинішнього року, а також гарантувати вільну й справедливу виборчу кампанію. Як ми вже повідомляли, про це йдеться у повідомленні альянсу за результатами засідання Україна-НАТО на рівні послів, яке відбулося у Брюсселі. А речник НАТО Роберт Псел в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що у представників Північно-Атлантичного альянсу залишається чимало питань щодо дотримання демократичних стандартів в Україні, і це не може не викликати занепокоєння. Тим більше, що це не перші застереження з боку європейської й міжнародної спільноти щодо необхідності для України дотримуватися демократичних стандартів і цінностей. Раніше свою стурбованість з цього приводу вже висловили Держдепартамент США, Рада Європи, Європарламент, чільні представники ЄС.

  Посилання за темою:  

» Новини: НАТО теж висловлює стурбованість станом свободи слова в Україні

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus