УКРАЇНА

11:40

28.06

Влада

Профільний комітет Сенату США схвалив вступ України до НАТО

0

Профільний комітет закордонних справ Сенату США схвалив на засіданні у вівторок законопроект про підтримку вступу Грузії та України до НАТО, а також про виділення з бюджету США коштів цим країнам в рамках програми «Сприяння у сфері безпеки» для підготовки щодо вступу до альянсу, повідомляє «РІА новини».

Як повідомили в секретаріаті палати, законопроект під назвою «Акт 2007 року про консолідацію свободи в НАТО» схвалений на засіданні комітету під головуванням його глави, сенатора-демократа Джозефа Байдена.

Співавторами документа виступили сенатори-республіканці Річард Лугар, Джон Маккейн, сенатор-демократ Крістофер Додд та інші.

У законопроекті заявлено підтримку з боку конгресу США «своєчасному вступу до НАТО Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії та України».

«Грузія і Україна заявили про своє прагнення вступити в євроатлантичне співтовариство і, зокрема, прагнуть вступити до НАТО. Грузія і Україна тісно працюють з НАТО і його членами для відповідності критеріям в цілях своєчасного членства в НАТО», - мовиться в тексті законопроекту.

«Конгрес США закликає наших союзників в НАТО працювати із Сполученими Штатами для реалізації тієї ролі, яку НАТО грає в просуванні глобальної безпеки, включаючи продовження підтримки розширенню і прийому в члени гідних держав, особливо за допомогою приєднання Грузії до Плану щодо членства в НАТО, а також через визнання прогресу в просуванні Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії і України до виконання вимог і зобов’язань щодо членства в НАТО», - наголошується в тексті схваленого документа.

У нім також відображено рішення про включення цих країн в американську програму «Сприяння у сфері безпеки» в рамках підготовки до вступу в члени Північноатлантичного альянсу, для чого з федерального бюджету США на 2008 рік передбачено виділення «коштів, які будуть необхідні для сприяння Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії і Україні».

В середині лютого аналогічний законопроект було схвалено профільним комітетом закордонних справ палати представників американського конгресу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus