УКРАЇНА

04:21

21.05

Влада

Після продажу КЖРК «Привату» у метпідприємств почнуться проблеми?

0

«Індустріальний союз Донбасу» вважає, що продаж ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат» групі «Приват» зменшить число гравців на ринку виробників залізної руди і створить монополіста. Такий погляд висловив директор з корпоративних прав і інвестицій ІСД Олександр Пилипенко, передає «Остров».

Пилипенко вважає, що в такий спосіб виробництво практично всієї товарної залізної руди - вихідного матеріалу для виробництва залізорудної сировини - буде зосереджено в компаніях, підконтрольних групі «Приват», через володіння ГЗКом «Суха Балка» і КЖРК, які входили в державну акціонерну компанію «Укррудпром»

На думку Пилипенка, крапку у приватизації КЖРК ставити рано. «Ще йдуть судові розгляди щодо конкурсу, у яких беруть участь як ММК ім. Ілліча, так і ТОВ «Рудпостач». Крім того, зазначив він, компанія-переможець ТОВ «Солайм» матиме особливі відносини з Антимонопольним комітетом. Пилипенко також зауважив, що у випадку, «якщо ціни будуть неадекватні ринку і завищені, тоді металургійні підприємства вимушено перейдуть на імпортну сировину, а гірничорудні підприємства в підсумку програють, це відбудеться не одномоментно, але обов’язково відбудеться».

Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, який хотів придбати КЖРК, але не був допущений до участі в конкурсі, також прогнозує погіршення забезпечення металургійних підприємств залізорудною сировиною після придбання КЖРК групою «Приват».

«Група «Приват» сьогодні практично стала монополістом і надалі диктуватиме метпідприємствам свої умови», - вважає голова правління ММК ім. Ілліча, народний депутат Володимир Бойко. На його думку, проблеми із забезпеченням залізорудною сировиною найближчим часом загрожують ММК ім. Ілліча, Алчевському меткомбінату, Дніпровському меткомбінату ім. Дзержинського, а також більше або менше всім металургійним підприємствам України.

Нагадаємо, 3 серпня Фонд держмайна визнав переможцем конкурсу з продажу КЖРК ТОВ «Солайм», яке запропонувало за пакет 689,419 млн. грн.

ТОВ «Солайм» діє на ринках консультативних послуг з питань комерційної діяльності і управління, посередницьких послуг у торгівлі машинами і промисловим устаткуванням. Раніше ТОВ «Солайм» придбало 25,10% акцій ВАТ «Гірничо-збагачувальний комбінат (ГЗК) «Суха Балка» (Кривій Ріг, Дніпропетровської обл.) за 18,133 млн. грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus