УКРАЇНА

16:10

18.06

Влада

Кучма виступає за ліквідацію всіх безперспективних вугільних підприємств

0

Протягом 2004-2005 років Україна має завершити ліквідацію безперспективних вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств. Про це Президент України Леонід Кучма заявив у своєму щорічному посланні до Верховної Ради, передають «Подробиці».

«Вугільна промисловість України за економічними, фінансовими, технічними і соціальними показниками продовжує перебувати в кризовому стані», - зазначає президент. У 2002 році обсяг видобутку вугілля знизився на 1,7% порівняно з 2001 роком, а у 2003 - на 2,7%. За станом на 1 січня 2004 року кредиторська заборгованість галузі становила 13,2 мільярда гривень, а непокриття кредиторської заборгованості дебіторською - 7,8 мільярда гривень.

Основними причинами такого стану вугільної галузі Кучма вважає те, що темпи зростання цін на вугільну продукцію значно відстають від темпів зростання цін на використовувані шахтами матеріальні ресурси і послуги. «З січня 2000 по листопад 2003 року собівартість 1 тонни готового вугілля збільшилася на 37,6%, а її ціна - тільки на 26,7%”, - наголосив Президент.

Одним з ключових факторів підвищення ефективності роботи вуглевидобувних підприємств для нарощування обсягу видобутку вугілля глава держави називає концентрацію гірського виробництва, зменшення кількості низьконавантажених лав і введення в дію продуктивних очисних вибоїв з високим рівнем навантаження.

Кучма також вважає, що для поліпшення стану галузі потрібно активізувати корпоратизацію державних підприємств і приватизацію відкритих акціонерних товариств, а також впровадити акредитивні форми оплати енергетичного вугілля, що, на його думку, забезпечить у повному обсязі розрахунки за вугільну продукцію грішми.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus