УКРАЇНА

21:30

21.05

Влада

Росія і Грузія продовжили обмін звинуваченнями

0

Держдума заявила, що в умовах неприпинення погроз з боку керівництва Грузії стосовно громадян Росії, котрі постійно проживають на території Південної Осетії й Абхазії, «виникають обставини, які зазіхають на суверенітет РФ». Про це повідомляє «UA TODAY».

Депутати Держдуми зазначають, що конфлікт на території Грузії «стрімко рухається вбік широкомасштабного військового протистояння на Кавказі». «З вини керівництва Грузії, у нього може бути втягнена Російська Федерація. В умовах розвитку військового конфлікту можуть бути втягнуті тисячі громадян Росії, котрі проживають у республіках Кавказького регіону», – сказано в документі.

Депутати переконані, що проведена новим грузинським керівництвом лінія на силове вирішення існуючих міжнаціональних конфліктів, є недальновидна і безперспективна, а заява президента Грузії Михайла Саакашівілі про те, що грузинська сторона буде «відкривати вогонь і топити всі судна, що з’являться коло узбережжя Абхазії, можна розцінювати як «ворожий акт із усіма витікаючими звідси наслідками». У зв’язку з цим, Держдума закликала президента й уряд РФ вживати всіх необхідних адекватних заходів для забезпечення безпеки російських громадян.

Водночас МЗС РФ виступає проти запровадження економічних і військових санкцій проти Грузії в зв’язку із загостренням грузино-осетинського і грузино-абхазького конфліктів. Про це заявив перший заступник глави МЗС РФ Валерій Лощинін, що на час відпустки міністра Сергія Лаврова є в.о. міністра закордонних справ. «Ми вважаємо, що досить політичних методів для нормалізації ситуації», - сказав Лощинін на засіданні Держдуми і закликав не піддаватися на провокації.

Тим часом прем’єр-міністр Грузії Зураб Жванія назвав «провокацією» інцидент з обстрілом у Південній Осетії автоколони, у якій перебував голова комітету Держдуми Андрій Кокошин. «Після цього інциденту я говорив по телефону з Андрієм Кокошиним, і, висловивши обурення з приводу виниклої стрілянини, сказав, що для нас незрозуміло, чому зненацька сталася зміна його маршруту через територію, що цілком контролюють осетинські збройні формування й осетинські бойовики», – сказав Жванія. За його словами, обурення грузинської влади підсилює той факт, що за цим спровокованим інцидентом пішов «штучний ажіотаж неймовірного масштабу, у який втягнені МЗС Росії, російські ЗМІ і депутати Держдуми».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus