УКРАЇНА

07:46

23.05

Влада

В Олімпійському комітеті – корупційний скандал

0

Член Міжнародного Олімпійського комітету погодився за гроші підтримати заявку на проведення Олімпіади 2012 року, не знаючи про те, що став об’єктом розслідування вчорашньої телепередачі BBC «Панорама». Про це повідомляє російська служба «BBC».

Цим представником МОК став болгарин Іван Славков: на секретній плівці, записаній журналістами передачі, він говорить, що можна також «купити» голоси інших членів МОК. На плівці також знято і чотири спортивних агенти, котрі затверджують, що за гроші можуть гарантувати голоси половини членів МОК.

За словами Славкова, іншим членам МОК, ладним надати свої голоси, можуть знадобитися не гроші, а, наприклад, якісь бізнес-контракти. Зустріч Славкова з журналістами BBC, котрі вдавали з себе консультантів підприємців зі сходу Лондона, була організована Гораном Такачем, одним із чотирьох спортивних агентів, що, як сказано в програмі, допомагають різним містам вести боротьбу за проведення Ігор.

Чотири агенти заявили «консультантам», що можуть гарантувати голоси 54 членів МОК, на дев’ять менше кількості, необхідної для перемоги. Такач відкрито назвав імена більше 30 членів МОК, з якими він ладен був обговорити підтримку Лондона. Про одного члена МОК він сказав так: «Він підтримує Париж, але йому потрібні гроші». Крім того, Такач сказав, що особисто він зможе надати від 15 до 20 голосів, половина з яких зажадає «оплати».

МОК, довідавшись про обвинувачення, розпорядився почати власне розслідування. Статут МОК забороняє членам комітету «мати зв’язки з компаніями або людьми, чия діяльність не сумісна з принципами, викладеними в олімпійській хартії».

Придумана журналістами BBC компанія, зацікавлена в тім, щоб Ігри відбулися в Лондоні, не причетна до справжньої заявки британської столиці на проведення Літніх ігор 2012 року. Майк Лі, представник офіційної заявки «Лондон-2012» у зв’язках із пресою, заявив, що його команда ні в чому не обвинувачується. «Ми знаємо, що внаслідок журналістського розслідування були висунуті якісь обвинувачення, однак вони ніяк не пов’язані з лондонською заявкою на проведення Олімпіади», – сказав Лі.

Коли ж уся ця справа спливла на поверхню, учасники передачі почали відмовлятися від своїх слів. Такач заявив, що із самого початку знав, що має справу з фальшивою заявкою, і що він просто підіграв «лондонським консультантам». За його словами, він і професор Славков погодилися на зустріч просто для того, щоб виявити «справжніх корупціонерів». Сам Славков додав, що навмисно сказав про можливості «купівлі» свого голосу, щоб піймати знімальну групу «Панорами». «Усе, про що я говорив на тій зустрічі, мало на меті піймати «корупціонерів», – сказав він.

Нагадаємо, що президент МОК Жак Рогг пообіцяв викорінити корупцію після скандалу 1998 року, пов’язаного з вибором Солт-Лейк-Сіті як хазяїна Зимової Олімпіади 2002 року. Тринадцять членів МОК тоді були звинувачені в одержанні хабарів.

У результаті в рамках реформи МОК була заснована комісія з етики.

За право провести Олімпіаду 2012 року Лондон суперничає з Мадридом, Парижем, Москвою і Нью-Йорком.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus