УКРАЇНА

18:27

20.05

Влада

НАТО теж висловлює стурбованість станом свободи слова в Україні

0

Країни НАТО закликають українські власті забезпечити свободу ЗМІ на виборах президента у жовтні нинішнього року, а також гарантувати вільну й справедливу виборчу кампанію. Про це йдеться у повідомленні альянсу за результатами засідання Україна-НАТО на рівні послів, яке відбулося у Брюсселі, передає «Українська правда».

Речник НАТО Роберт Псел в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що у представників Північно-Атлантичного альянсу залишається чимало питань щодо дотримання демократичних стандартів в Україні, і це не може не викликати занепокоєння. Тим більше, що це не перші застереження з боку європейської й міжнародної спільноти щодо необхідності для України дотримуватися демократичних стандартів і цінностей. Раніше свою стурбованість з цього приводу вже висловили Держдепартамент США, Рада Європи, Європарламент, чільні представники ЄС.

Посли країн-членів НАТО підтвердили важливість виконання для Києва Плану дій «Україна-НАТО», особливо в контексті дотримання свободи і незалежності преси, вільної і чесної виборчої кампанії, необмеженого доступу до ЗМІ всіх кандидатів.

Представники альянсу, запевнивши Україну у підтримці її євроатлантичних устремлінь, разом з тим попередили, що для їхнього досягнення необхідна серйозна політична воля.

Нагадаємо, що вчора ЄС виступив з різкою заявою, яка засуджує Україну за утиск журналістів і відхід від демократичних норм. Заяву підтримали не тільки нинішні члени ЄС, але і країни, що готуються приєднатися до союзу і входять у загальноєвропейську Асоціацію вільної торгівлі і Європейський економічний простір. У заяві говориться, що закриття «декількох незалежних радіо- і телестанцій шкодить репутації України». ЄС також припускає, що проти опозиційних журналістів або компаній, які підтримують опозицію, досить вибірково відкриваються справи про порушення податкових законів. Кількість такого роду справ останнім часом зросла. Відзначаючи, що відносини між ЄС і Україною залежать від того, наскільки ретельно влада в Києві дотримує європейських стандартів демократії, автори заяви наголошують, що прогрес у просуванні України до ЄС вимірятиметься тим, наскільки міцною в країні є влада закону і незалежні судові органи, наскільки вільні ЗМІ і виборчий процес.

  Посилання за темою:  

» Новини: ЄС чекає від влади України чіткої відповіді на свою заяву

» Новини: В ЄС стурбовані зростанням тиску ДПАУ на українські ЗМІ

» Новини: Європа стурбована станом свободи слова в Україні

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus