УКРАЇНА

09:53

25.05

Влада

Молдова заперечує, що до Придністров’я стягуюють війська

0

Міністр оборони Молдови бригадний генерал Віктор Гайчу спростував відомості про нарощування активності підрозділів молдовської армії дуже близько від зони безпеки в Придністров’ї.

«Я з усією відповідальністю заявляю, що дана інформація є неправдивою і може бути легко спростована як військовими спостерігачами, представленими в Об’єднаному військовому командуванні миротворчих сил, так і спостерігачами ОБСЄ.

Ми строго дотримуємося обговорених контингентів миротворчих сил, неухильно скорочуємо цей контингент і закликаємо до цьому інші сторони – Пидністров’я і Росію», - заявив у середу «Інтерфаксу» міністр. Він назвав «навмисною провокацією» і «дезінформацією» появу подібної інформації в деяких іноземних ЗМІ.

В.Гайчу заявив, що не бачить «аспектів, здатних привернути увагу молдовської армії».

За його словами, ситуація «вимагає політичних методів вирішення».

«Водночас, наочна й очевидна мілітаристська істерія в Придністров’ї, так само як і зусилля тираспольської адміністрації з відтворення в регіоні атмосфери нестабільності і протистояння. Думаємо, що всі ці процеси ініційовані адміністрацією Ігоря Смирнова винятково з метою залякування населення східних районів Молдови і ніяк не пов’язані з діями керівництва країни», - заявив В.Гайчу.

Міністерство внутрішніх справ Молдови також виступило із заявою, у якій констатує початок «безпрецедентної істерії і паніки в діяльності керівництва придністровського регіону, що виражається, зокрема, у багаторазовому посиленні підрозділів придністровських силових формувань у зоні безпеки, у демонстративних оборонних заходах на випадок так званої «агресії» з боку офіційного Кишинева».

На думку МВС Молдови, усі вжиті заходи здійснюються винятково для залякування населення самого придністровського регіону, відтворення психологічної обстановки часів придністровського конфлікту.

«Незважаючи на будь-які провокаційні дії з боку силових служб Тирасполя, не дивлячись на будь-які активні заходи, що можуть готуватися в Придністров’ї, усі підрозділи Міністерства внутрішніх справ Молдови строго попереджені про необхідність ухилятися від застосування будь-яких відповідних заходів», - йдеться в заяві.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus