УКРАЇНА

20:53

24.04

Влада

Мороз вимагає від влади зізнань у справі Гонгадзе

0

Лідер СПУ, кандидат у президенти Олександр Мороз закликає президента Леоніда Кучму, генерального прокурора Геннадія Васильєва та міністра внутрішніх справ Миколу Білоконя прокоментувати причини незаконного спостереження за журналістом Георгієм Гонгадзе до його зникнення у вересні 2000 року. І обіцяє, що вимагатиме в перший день осінньої сесії Верховної Ради заслухати звіт слідчої комісії Верховної Ради по справі Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у відкритому зверненні Мороза до президента, генпрокурора і міністра внутрішніх справ, повідомили «proUA» у прес-службі СПУ.

«Влада зобов’язана негайно дати офіційний коментар з приводу умисного порушення законів України про оперативно-розшукову діяльність і Конституції України, яка гарантує дотримання державою прав і свобод громадян», - наголошується у зверненні.

Мороз нагадав, що Генпрокуратура визнала факт незаконного переслідування співробітниками міліції Георгія Гонгадзе. Мороз стверджує, що за свідченнями міліціонерів, накази організувати незаконне спостереження за Гонгадзе віддало вище керівництво МВС України і це спостереження здійснювалося безпосередньо до дня викрадення журналіста. «Незадовго до трагічних подій Г. Гонгадзе звернувся до генпрокурора Потебенька з проханням захистити його від переслідування з боку невідомих осіб... Звернення Георгія влада цинічно проігнорувала», - пише Мороз. І додає, що через кілька місяців після вбивства журналіста, керівництво МВС наказало знищити журнали спостереження і підробити документи, які підтверджували факт переслідування Гонгадзе.

Мороз нагадує, що «пройшло вже три дні після визнання прокуратурою свідчень співробітників міліції, а офіційний коментар влади досі не пролунав». «Я вважаю, що таке демонстративне мовчання є просто верхом цинізму і безсовісності. Я переконаний, що це мовчання підтверджує достовірність записів розмов в кабінеті президента, зроблених Миколою Мельниченком, і свідчення офіцера міліції Ігоря Гончарова», - говориться у заяві.

Мороз переконаний, що «це мовчання – свідчення причетності вищих посадових осіб України, як мінімум, до найгрубішого порушення розслідування резонансного злочину, або – до замовлення жорстокого політичного вбивства».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus