УКРАЇНА

16:19

18.06

Влада

ЄС чекає від влади України чіткої відповіді на свою заяву

0

«Декларація Євросоюзу з приводу ситуації зі свободою преси в Україні - це дуже чітке послання владі України, особливо з огляду на наближення виборів, про оцінку всіма членами ЄС останніх подій у сфері ЗМІ, особистих свобод та інших аспектів життя українців, які для нас життєво важливі», - так прокоментувала в інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі заяву ЄС Христина Гаяк - прес-секретар представника ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Хав’єра Солани.

За її словами, ЄС чекає від української влади «такої ж чіткої відповіді, як і декларація». Вона зазначила, що заява ЄС є дуже прозорою і «не приховує ніяких оцінок, які ми даємо внутрішньому становищу в Україні». Тому українська влада має «відповісти так само чітко на події, які ми вважаємо неприйнятними».

К.Гаяк також відзначила, що ЄС - це не одна країна, а кілька. Оскільки в кожної країни своя думка, то досить довго проводяться консультації з кожною окремою країною. Прес-секретар зауважила: «Це забирає час, але результат є позицією всіх членів ЄС, а також держав, що вступають до ЄС , Балканських країн та країн, з якими в нас міцні відносини, наприклад Норвегії».

Як повідомляє LIGA ONLINE, відповідаючи на питання про те, чи ізольовані зараз в Європі Президент України і його Адміністрація, К.Гаяк сказала: «Коли когось критикують, це не означає ізоляцію. Радше треба звертати увагу на причини критики, на причини того, чому ЄС робить таку заяву. Ми не говоримо про ізоляцію. Ми не говоримо про припинення розвитку відносини з Україною. Навпаки, ми говоримо, що міцні українські відносини з ЄС, яких ми прагнемо, залежать від конкретних дій Адміністрації Л.Кучми у сфері запровадження і дотримання європейських цінностей і стандартів».

Нагадаємо, що вчора ЄС виступив з різкою заявою, яка засуджує Україну за утиск журналістів і відхід від демократичних норм. Заяву підтримали не тільки нинішні члени ЄС, але і країни, що готуються приєднатися до союзу і входять у загальноєвропейську Асоціацію вільної торгівлі і Європейський економічний простір. У заяві говориться, що закриття «декількох незалежних радіо- і телестанцій шкодить репутації України». ЄС також припускає, що проти опозиційних журналістів або компаній, які підтримують опозицію, досить вибірково відкриваються справи про порушення податкових законів. Кількість такого роду справ останнім часом зросла. Відзначаючи, що відносини між ЄС і Україною залежать від того, наскільки ретельно влада в Києві дотримує європейських стандартів демократії, автори заяви наголошують, що прогрес у просуванні України до ЄС вимірятиметься тим, наскільки міцною в країні є влада закону і незалежні судові органи, наскільки вільні ЗМІ і виборчий процес.

  Посилання за темою:  

» Новини: В ЄС стурбовані зростанням тиску ДПАУ на українські ЗМІ

» Новини: Європа стурбована станом свободи слова в Україні

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus