УКРАЇНА

13:16

22.05

Влада

Україна закликала Молдову відмовитися від санкцій проти Придністров‘я

0

Україна закликала Молдову відмовитися від економічних санкцій проти Придністров‘я. З таким закликом звернувся в листі до прем’єр-міністра Молдови Василя Тарлєва прем’єр-міністр України Віктор Янукович. У листі він також висловив занепокоєння з приводу подальшого загострення ситуації в Придністров‘ї. Про це «proUA» повідомили у прес-службі КМУ.

«На думку української сторони, застосування методів економічного тиску в умовах припинення переговорного процесу може призвести до лавиноподібного накопичення проблем», - повідомляє прес-служба.

Янукович зауважив, що дії Тираспольської адміністрації суперечать європейським стандартам у сфері забезпечення прав і свобод людини і не сприяють досягненню остаточного врегулювання придністровської проблеми. Виходячи з цього, Україна закликала владу Тирасполя відновити функціонування молдавських шкіл в регіоні.

Водночас Україна вважає, що рішення уряду Молдови про припинення митного оформлення вантажів придністровських підприємств ускладнить виконання протоколу між митними службами України і Молдови про взаємне визнання товаротранспортних, комерційних і митних документів і митного забезпечення, а також дотримання режиму державного кордону.

Прем’єр зазначає в листі, що накопичення в пунктах пропуску значної кількості транспортних засобів, зрив графіків їхнього руху через придністровську ділянку україно-молдовського кордону призведе до непередбачених соціально-економічних наслідків. У цьому контексті, відзначив прем’єр, не може не непокоїти доля більш ніж 200 тисяч етнічних українців і десятків тисяч громадян України, які проживають у Придніпров‘ї.

Українська сторона також прогнозує збільшення спроб контрабанди.

Прем’єр висловив жаль з приводу того, що молдавська сторона, ухвалюючи рішення, яке може негативно позначитися на переговорному процесі, не провела відповідних консультацій з Україною, яка є посередником у придністровському врегулюванні.

Янукович також висловив надію, що керівництво Молдови з розумінням поставиться до прагнення України забезпечити стабільність на україно-молдовському кордоні і не допустить нагнітання напруженості.

«Ми переконані, що спірні питання мають вирішуватися політичними методами, а тому закликаємо призупинити вищевказане рішення уряду і провести відповідні консультації, зокрема в рамках п’ятистороннього формату», - цитує прес-служба лист прем’єра.

Нагадаємо, що Придністров‘я у вівторок, 3 серпня, заблокувало рух потягів через свою територію в україно-молдовському напрямку, після чого підприємство «Залізниця Молдови» ухвалило рішення пустити потяги, що прямують в україно-молдовському напрямку (зокрема потяги, що йдуть через Україну з Москви в Кишинів) через станцію Окниця на півночі Молдови. Через те, що потяги підуть в обхід Придністров‘я, очікується їхня затримка на 3 години.

Каталізатором конфлікту між Молдовою і Придністров‘ям стали дії адміністрації столиці Придністров‘я - Тирасполя, спрямовані на закриття в Придністров‘ї шкіл, у яких викладання ведеться молдавською мовою з використанням латинської графіки. Щоб змусити владу Тирасполя змінити це рішення, Молдова ввела економічні санкцій проти Придністров‘я.

Україна бере участь в залагодженні конфлікту між Придністров‘ям і Молдовою, яка не визнала цю республіку, з 1999 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus