УКРАЇНА

01:58

25.05

Влада

Генпрокуратура нарешті встановила, за що вбили Александрова

0

Генпрокуратура встановила, що мотивом нападу на журналіста Ігоря Александрова стала його професійна діяльність. Про це правоохоронне відомство повідомила ІМІ у відповідь на офіційний запит.

4 серпня 2004 року до ІМІ надійшла відповідь від Генеральної прокуратури на відкритий лист Інституту масової інформації та Міжнародної організації з захисту свободи слова “Репортери без кордонів” до президента України та голови Верховного Суду України з вимогою щодо проведення переконливого, об’єктивного та відкритого судового процесу над вбивцями Ігоря Александрова. В повідомленні зазначено, що Генпрокуратура закінчила розслідування кримінальної справи про вбивство генерального директора телекомпанії “ТОР” (Славянськ, Донецька область) Ігоря Александрова.

Генпрокуратура повідомила, що під час розслідування цієї справи розкрито ще три вбивства та один замах на вбивство. До кримінальної відповідальності будуть притягнуті 12 осіб, з яких 11 заарештовано, одна особа перебуває на підписці про невиїзд.

П’ять осіб є обвинувачені у справі про вбивство журналіста Александрова. Згідно наданої інформації, замовником цього злочину є підприємець Олександр Рибак, його молодший брат Дмитро Рибак є організатором вбивства. Безпосередні виконавці вбивства – О. Онишко, Р. Турсунов та С. Корицький.

Слідчі Генпрокуратури встановили, що мотивом нападу на Александрова є його професійна діяльність, тобто критичні висловлювання, що викривали Олександра Рибака та інших у злочинній діяльності під час авторських передач по місцевому телебаченню “Без ретуші”.

Також Генпрокуратура повідомила, що з метою об’єктивного, неупередженого розгляду справи Верховним Судом визначена підсудність справи Апеляційному суду Луганської області. Наразі дата розгляду цієї справи у суді невідома.

Нагадаємо, що раніше і Генпрокуратура, і свідки в справі про убивство Александрова відзначали порушення в ході слідства. У вересні 2003 року Генпрокуратура заявила про арешт виконавців убивства Александрова – Турсунова й Онишка, замовника Олександра Рибака й організатора убивства – його брата Дмитра Рибака. За вбивство Александрова, що вчинено через його журналістську діяльність, було заплачено 4 тис. доларів.

Александров був побитий бейсбольними бітами. Він помер 7 липня 2001 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus