УКРАЇНА

00:27

12.12

Влада

УФ «Укрнафти» поповниться вже у вересні

0

Указ президента України про внесення в статутний фонд найбільшої української нафтовидобувної компанії «Укрнафта» державних пакетів акцій нафтопереробних підприємств ЗАТ «Укртатнафта» (м. Кременчук Полтавської обл.) і ВАТ «Нафтопереробний комплекс «Галичина» (Дрогобич Львівської обл.) може бути виконаний вже у вересні. Таку думку висловив у вівторок на прес-конференції голова Фонду держмайна Михайло Чечетов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Голова ФДМ повідомив, що зараз проходить оцінка належних державі 43,054% акцій «Укртатнафти» і 25% акцій «Галичини», після чого вони будуть передані за результатами експертної оцінки в статутний фонд національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

«Після цього «Нафтогаз», у статутному фонді якого 50%+1 акція «Укрнафти», має провести збори акціонерів «Укрнафти», ухвалити рішення про збільшення статутного фонду, а з іншого боку, має прийти інвестор з реальними грішми. На таких пропорціях, щоб зрештою держава мала контрольний пакет», - описав процес голова ФДМ.

На його думку, створення вертикальне інтегрованої нафтової компанії (ВІНК) на базі «Укрнафти» дасть урядові ще один важіль для контролю над ринком нафтопродуктів в країні.

Коментуючи відсутність в указі президента згадки ще про один держпакет акцій НПЗ – 25% акцій ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (м. Надвірна Івано-Франківської обл.), – Чечетов висловив припущення, що це пов’язано з недавньою суперечкою ФДМ з мажоритарними акціонерами «Нафтохіміка» з приводу правомірності допемісії акцій товариства. Він пояснив, що хоча Фонд держмайна і виграв судовий процес, існує ризик його поновлення, що може призупинити формування ВІНК.

Наразі контрольний пакет акцій «Укрнафти» – 50%+1 акція – є власністю НАК «Нафтогаз України», а найбільшим міноритарним акціонером, що контролює 42% акцій, є група компаній, пов’язаних із Приватбанком, яка також контролює НПЗ «Нафтохімік Прикарпаття».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus