УКРАЇНА

01:10

27.03

Влада

СБУ «зливає» секретну інформацію Москві?

0

Через Службу безпеки України відбувається великий витік секретної інформації до Москви. Про це в інтерв’ю українській службі BBC заявив колишній полковник КДБ Олег Гордієвський, коментуючи заяву російського президента про те, що закордонна агентура перешкоджає зближенню України з Росією.

Олег Гордієвський у 1985 році втік на Захід і зараз живе у Лондоні.

За його словами, багато років у колишніх республіках СРСР відбувалася чистка служб безпеки від найбільш промосковських працівників. «Але, все одно, зі Служби безпеки у Києві відбувається великій витік інформації до Москви”, - сказав екс-полковник КДБ. Він зазначив, що саме тому такі республіки як Литва, Латвія, Естонія розпустили старі служби і створили повністю нові, а відтак, у них витоку інформації у Москву фактично немає, і у них становище набагато краще. Подібне відбувається в Грузії. А служби безпеки України та Казахстану дуже залежать від Москви, стверджує Гордієвський.

За його словами, що у Києві резидентура КДБ і ГРУ нараховує понад 100 осіб. «А американська резидентура в Києві – дві особи і секретарка. Англійська резидентура - 1 людина. І я можу з певністю говорити, що ці два маленькі осередки західних спецслужб насправді великої агентурної роботи вести і не можуть. А ось росіяни можуть, які мають сто людей в Києві», - відзначив він.

Гордієвський також зазначив, що «не західна агентура кудись тягне Україну, а російська агентура тягне». Причому, за його словами, російська агентура працює не лише по лінії центральних відомств. Усі обласні і крайові управління ФСБ мають також завдання вербувати агентуру в Україні – тобто, якщо впливовий українець приїздить у відрядження чи по родинних справах у Сибір, то до нього приставлятимуть людей ФСБ, щоб завербувати. «Щоб той українець сидів у Львові чи Києві, чи Дніпропетровську і повідомляв щось цінне Москві», - зауважив він.

Гордієвський також розповів, що, хоча Росія і веде агентурну роботу проти України, існує домовленість з українською Службою безпеки про те, що у випадку якогось прямого шпіонажу чи інцидентів, як-то убивства чи фізичного насильства, такі випадки не будуть публікуватися, а вирішуватися між собою в коридорах «тихою сапою, не повідомляючи нічого громадськості».

Як повідомлялось, президент РФ В.Путін під час проведення бізнес-форуму в Криму 26 липня зазначив, що «агентура наших західних партнерів усіляко намагається завдати шкоди нашому (України та Росії) прямуванню назустріч одне одному, бізнесу та суспільству».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus