УКРАЇНА

19:12

25.04

Влада

Одинадцять кандидатів нечесно заповнили декларації про доходи

0

Державна податкова адміністрація перевірила на правдивість 22 декларації кандидатів у президенти. Як заявив заступник голови ДПАУ Сергій Лікар, в 11 з них ДПА були виявлені «помилки», що стосувалися недостовірного відображення доходів кандидатів і їхніх родин, нерухомого майна, корпоративних прав кандидатів і витрат. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

При цьому Лікар відмовився назвати прізвища кандидатів, декларації яких були нечесно заповнені, посилаючись на те, що відповідно до закону дану інформацію має право озвучити тільки Центральна виборча комісія.

Заступник голови ДПА зазначив, що цього року перевірка декларацій кандидатів проводилася на більш високому рівні, ніж на виборах президента 1999 року. «Ми вдосконалили організацію роботи податкової служби. Стали використовувати більше інформаційних баз, скоординували роботу підрозділів усіх міністерств і відомств», – сказав він.

Коментуючи «унікальні» декларації, наприклад, як у випадку з кандидатом Василем Волгою, річний прибуток якого становив 3110 гривень, у той час як за угодами добровільного страхування ним було сплачено 18137 гривень, або як з декларацією Григорія Черниша, річний прибуток якого становив 292 гривні, але при цьому він має автомобіль Nissan Patrol з обсягом двигуна 5000 куб. см., Лікар зазначив, що «багато декларацій викликали в податкової низку питань».

Усі ці питання, за його словами, ЦВК ставитиме кандидатам, після чого приймати рішення щодо «виправлення кандидатами помилок у деклараціях або зняття цих кандидатів з реєстрації».

Нагадаємо, відповідно до пункту п’ятого статті 56 Закону «Про вибори президента України», «виявлення Центральною виборчою комісією істотної невірогідності наданих ... відомостей про кандидата, свідомо перекручених з метою ввести в оману виборців», загрожує кандидатові на посаду Президента винесенням попередження на його адресу і партії, що його висунула, з оприлюдненням в офіційних ЗМІ.

У юридичному відділі Центвиборчкому наголосили, що відповідно до Закону «Про вибори президента України» помилки в декларації не можуть бути підставою для зняття кандидата з реєстрації. Єдине, що може зробити ЦВК, – це попросити кандидата внести деякі уточнення у свою декларацію або, у крайньому разі, винести йому і його команді попередження.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus