УКРАЇНА

00:12

25.05

Влада

МВФ: Україна не виконує зобов’язань щодо “випереджувального stand-by”

0

Український уряд не дотримує зобов’язань за програмою “випереджувальний stand-by”. Такого висновку дійшла місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), що працювала в Україні з 19 липня по 3 серпня, - передає «УНІАН».

«Завершити перегляд програми в рамках угоди стенд-бай не видавалося можливим через відхилення у впровадженні фіскальної політики, структурних заходів у податково-бюджетному і банківському секторі, а також нагромадження нових прострочених заборгованостей з відшкодування ПДВ”, - відзначає МВФ.

Місія МВФ вважає, що для завершення перегляду програми український уряд повинен надати підтвердження того, що фіскальна політика, у тому числі бюджет на 2005 рік, і надалі узгоджуватиметься із зобов’язаннями за програмою. Крім того, Кабмін повинен ужити заходів для забезпечення дотримання структурних критеріїв ефективності й „маяків”, за якими оцінюється ефективність програми.

Зокрема місія МВФ заявляє про те, що прийняті в середині червня зміни до бюджету-2004 збільшили його дефіцит до 2,75% ВВП порівняно з цільовим показником за програмою, встановленим на рівні 1,75%. У МВФ також відзначають, що уряд одержав можливість використовувати додаткові надходження від приватизації, однак має намір подати новий план фінансування витрат лише у вересні, досі ж обсяг витрат не визначений, а отже, і дефіцит.

„На думку місії, послаблення фіскальної політики – навіть якщо воно буде обмежене сумами, що вже були визначені в явному вигляді у контексті внесених виправлень і уточнень до бюджету – не є адекватним”, - відзначають у МВФ.

Крім того, у МВФ виражають стурбованість тим, що підвищення дефіциту бюджету посилює інфляційний тиск, тоді як, на думку місії МВФ, додаткові надходження від приватизації варто було заощадити для проведення структурних реформ. У зв’язку з цим місія рекомендує не перевищувати верхню межу дефіциту бюджету-2004 більше ніж на 1,75% ВВП.

Разом з тим, місія позитивно оцінює останні заходи НБУ, вжиті для запобігання інфляційним сплескам, однак рекомендує проводити більш активну монетарну політику і забезпечувати гнучкіший режим обмінного курсу. Місія МВФ також позитивно оцінює кроки НБУ в напрямку посилення нормативів пруденційного регулювання і посилення банківського нагляду, в тому числі заходи, спрямовані на скорочення обсягів кредитів, наданих в іноземній валюті, однак для забезпечення стабільності банківської системи рекомендує продовжувати послідовну діяльність у цьому напрямку, оскільки „швидкі темпи росту кредитування і якість кредитів продовжують викликати стурбованість”.

Позитивно оцінює місія і прийняту в середині червня бюджетну резолюцію на 2005 рік.

Нагадаємо, 29 березня Рада директорів МВФ схвалила програму “випереджувальний stand by” для України, що передбачає резервування на 12 місяців (до 28 березня 2005 р.) кредитних засобів в обсязі 605 млн. доларів, які можуть бути використані Україною за її спеціальним запитом в особливих ситуаціях.

За даними Фонду, головними цілями програми “випереджувальний stand by” є підтримка економічного росту, контроль інфляції, зниження рівня схильності української економіки до різних ризиків.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus