УКРАЇНА

00:17

17.02

Влада

50% українців не зважають на політичну орієнтацію кандидатів у президенти

0

Більшості українців байдуже, представлятиме кандидат на посаду Президента владу чи опозицію. Такими є результати соціологічного опитування Центру імені Олександра Разумкова, яке проводилося з 4 по 10 березня 2004 року, передає «Корреспондент.Net».

За представника опозиції на наступних виборах президента України готові голосувати 23% респондентів. 7,1% - за кандидата, якого підтримує чинна влада, для 49,6% виборців приналежність кандидата до влади або опозиції не матиме значення; 6,9% громадян голосуватимуть за кандидата, якого відкрито не підтримує ні опозиція, ні діючий президент, 13,4% респондентів не знали відповіді.

За словами президента Центру Анатолія Гриценка, «характер відповідей показує, що сьогодні 70% громадян не орієнтуються у своєму виборі на фактор приналежності майбутнього президента України до діючої владної команди або до опозиції».

Гриценко відзначив також стійку тенденцію до збільшення кількості громадян, які відстоюють таку позицію, - у березні 2003 року їх було 60%, у листопаді 2003 - 65%, у березні 2004 - уже 70%.

У березні 2003 року за представника опозиції збиралися голосувати 28,4% респондентів, у листопаді 2003 року - 25,6%, у березні 2004 року - 23%; за представника влади - 11,3%, 9,6% і 7,1% , відповідно.

На думку президента Центру Разумкова, головна причина таких громадських настроїв полягає в зростаючому розчаруванні громадян діяльністю як владних структур, так і опозиції. До влади у більшості населення уже давно сформувалося негативне ставлення. Опозиція ж поступово, але неухильно втрачає кредит довіри, отриманий на парламентських виборах 2002 року, хоча статус опозиціонера в нинішніх умовах все-таки більш привабливий, ніж приналежність до влади, зазначив А.Гриценко. Тому, додав він, очевидно, що потенційні кандидати в президенти, чиї прізвища постійно звучать, з різних причин не влаштовують більшість населення.

В опитуванні взяли участь 2012 респондентів у 118 населених пунктах. Похибка вибірки може становити 2,3%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus