УКРАЇНА

13:56

21.05

Влада

Російських нафтотрейдерів насправді не цікавить Одеса – Броди

0

Британська газета Financial Times заявила, що одержала копії листів, які свідчать, що всупереч твердженням британсько-російської нафтової компанії ТНК-ВР, інші російські нафтові велетні не поділяють її великого зацікавлення у використанні українського нафтогону Одеса – Броди. Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Financial Times пише, що російські нафтові компанії “Лукойл”, “Юкос” і “Сургнєфтєґаз” ще у вересні минулого року написали спільного листа компанії з Британських Вірґінських островів Collide, що обслуговує чорноморський термінал нафтогону Одеса – Броди. В ньому мовилося, що умови Collide для них неприйнятні. Таким чином британське видання відреагувало на минулотижневу угоду між ТНК-ВР й Україною про плановане прокачування щороку щонайменше 9 мільйонів тонн російської нафти через нафтогін Одеса – Броди в реверсному напрямку.

ТНК-ВР на захист цієї угоди заявила, що експорт нафти через Україну, повинен зняти тиск на світові ціни на нафту, бо завдяки використанню українського нафтогону російські компанії зможуть збільшити обсяги видобутку нафти. Проти реверсу виступають США, ЄС і Туреччина. Вони заявляють, що транспортування російської нафти через Чорне море перевантажить протоку Босфор. Час очікування проходу танкерів через неї дедалі зростає, а з ним і ризик великої аварії в Чорному морі. Критики також вважають, що реверс позбавляє Україну останньої можливості зменшити нафтову залежність від Росії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus