УКРАЇНА

14:36

26.05

Влада

Молдова і Придністров’я розпочали митну війну

0

Молдова і Придністров’я почали застосування заходів, які кожна зі сторін кваліфікує як «економічна блокада». Зокрема, це виразилося у затримуванні потягів на залізниці. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Генеральний директор державного підприємства «Залізниця Молдови» Мирон Гагауз повідомив, що в понеділок було затримано чотири товарних потяги з пунктом призначення Придністров’я. За його словами, це стало заходом у відповідь на дії придністровських митників, які у неділю ввечері зупинили в Рибниці потяг з пунктом призначення Кишинів під приводом «проведення більш глибокого митного огляду». Затриманий ешелон складається з 49 вагонів з газом, цементом, залізобетоном, селітрою і комбайнами.

Тирасполь заявив також, що будуть затримуватися потяга в Бендерах – основному пункті пропуску, через котрі рухаються потяги на Кишинів з Москви, Києва та інших міста СНД.

Гагауз сказав, що намагається зв’язатися з Тираспольською адміністрацією для вирішення цієї ситуації. «У випадку, якщо придністровські митники будуть наполягати на своїх діях, керівництво ЖДМ зупинить усі потяги на Придністров’я і розпорядиться про те, щоб повернути ці чотири потяги назад в Україну», – попередив він. Крім того, Гагауз сказав, що огляд вагонів придністровськими митниками став звичайною процедурою, але триває він, як правило, дві-три години, а не майже день, як сталося в Рибниці.

Економічні санкції проти адміністрації невизнаної Придністровської республіки запроваджені з 1 серпня 2004 року відповідно до постанови уряду Молдови від 29 липня. Ці заходи ухвалено у відповідь на закриття в Придністров’ї шкіл, які використовують у навчальному процесі латинську графіку. У постанові сказано, що вжиті заходи стосуються тільки господарських суб’єктів Придністров’я і не торкнуться фізичних осіб.

Так, Митному департаментові Молдови запропоновано не ухвалювати експортних декларацій в господарських суб’єків лівобережжя Дністра, що не мають податкових відносин з бюджетною системою Молдови, а Торгово-промисловій палаті – тимчасово припинити видачу придністровським підприємствам сертифікатів про походження товарів.

Міністерство транспорту і Молдовська залізниця припинять надавати придністровським виробникам вагони для експорту продукції. Крім того, з 1 серпня припиняється дія всіх постанов уряду, які надають пільги придністровським підприємствам.

Лідер Придністров’я Ігор Смирнов розпорядився в понеділок розробити комплекс «адекватних заходів» проти Кишинева. Виступаючи в неділю в ефірі місцевого телебачення, він заявив, що «офіційний Кишинів намагається вирішити власні проблеми за рахунок пограбування придністровського народу». За його словами, «будь-яке поліпшення життя придністровців дратує керівництво Молдови». «Як тільки економіка республіки оживає, відразу починаються санкції. Своїми діями Кишинів прагне витиснути з регіону Росію», – заявив Смирнов.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus