УКРАЇНА

18:35

22.05

Влада

Суддів обиратиме парламент

0

Верховна Рада в четвер прийняла з пропозиціями Президента Закон «Про порядок обрання на посаду і звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України». За прийняття документа проголосували 326 народних депутатів, повідомляє «Оглядач».

Відповідно до закону, після закінчення першого 5-літнього терміну перебування на посаді судді, на яку він призначається Президентом, суддя обирається на цю посаду безстроково парламентом. Крім того, на посаду судді парламентом може бути обрана особа, що раніше вже посідала таку посаду не менше 5-ти років, але на момент розгляду питання про обрання не посідає цю посаду.

Законом також визначено порядок обрання Верховною Радою судді, раніше обраного безстроково, у суд іншого рівня або в суд того ж рівня, але іншої спеціалізації. Прийнятий документ регулює і порядок звільнення Верховною Радою з посади судді, котрий обіймає посаду безстроково.

Президент не був згоден з нормою закону, відповідно до якої, якщо кандидат не був обраний суддею безстроково на пленарному засіданні, у зв’язку з ново- виявленими обставинами, про які повідомили у своїх виступах народні депутати, профільний комітет ВР приймає рішення про звернення у Верховний суд, Вищу раду юстиції, вищий спеціалізований суд, Раду суддів України, кваліфікаційні комісії суддів щодо перевірки цих обставин.

Верховна Рада погодилася із зауваженням Президента щодо того, що вищевказана норма закону суперечить чинному законодавству України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus