УКРАЇНА

10:23

10.12

Влада

ФДМУ продасть «Криворізький залізорудний комбінат» сьогодні?

0

Сьогодні, 3 серпня, Фонд державного майна України (ФДМУ) має намір визнати конкурс із продажу ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (КЖРК) таким, що відбувся. Передбачається, що переможцем конкурсу буде названа група «Приват», - повідомив Finportу джерело у ФДМУ.

Відповідно до спущених «зверху» умов, учасник конкурсу буде один – група «Приват» або одна з її структур. Вартість придбання буде близькою до заявленої ФДМУ давно - 242 млн. грн. - на противагу більш 700 млн. грн., на які оцінювали КЖРК ціла низка вітчизняних та іноземних експертів.

Відомий „криворіжсталівський дует” – „Інтерпайп” і СКМ - формально відмовився від боротьби за КЖРК, а панові Бойку (ММК ім.Ілліча), відповідно до плану, буде відмовлено в судовому порядку раз і назавжди, а ФДМУ зробить усе для того, щоб його канцелярія до якогось визначеного моменту не працювала.

Не виключено, що несподівана участь групи «Приват» у конкурсі на КЖРК викликана останніми її невдачами на фронті з придбанням повного контролю над «Укрнафтою». Взаємовигідні поступки в таких іграх, на думку експертів, логічні і зрозумілі.

Продаж КЖРК на таких «суперпрозорих» умовах може призвести до скандалу, що для України буде гіршим, ніж продаж «Криворіжсталі» та історія з приватизацією «Укртелекому» разом узяті.

Як відомо, КЖРК є найбільш привабливою родзинкою вітчизняного «Укррудпрому». Конкурс на продаж 93,07% ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат» було оголошено ФДМУ 23 липня 2004 р. Стартова ціна пакета визначена в розмірі 242,635 млн. грн. Фіксовані умови конкурсу передбачають збереження профілю підприємства протягом 5 років, зокрема, основних видів економічної діяльності, що існують на момент підписання договору купівлі-продажу. Умови також передбачають здійснення комплексу заходів для збереження технологічної єдності виробництва і технологічних циклів, а також збереження і раціональне використання робочих місць протягом 5 років з моменту підписання договору закупівлі-продажу.

Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, що раніше заявляв про зацікавленість у придбанні цього гірничорудного підприємства, оцінював його на рівні 700 млн. гривень. Однак «Міжнародна консалтингова компанія – оцінка» (м. Київ) оцінила 93,07% акцій КЖРК у 242 млн. грн. Після оголошення такої суми оцінки глава Контрольної спеціальної комісії Верховної Ради з питань приватизації Валентина Семенюк заявила про наміри комісії вивчити діяльність компанії-оцінювача КЖРК, який істотно занизив вартість гірничорудного підприємства. Семенюк припустила, що умови приватизації могли бути підготовлені «під конкретного олігарха», що визначило оцінну вартість підприємства.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus