УКРАЇНА

01:23

26.05

Влада

Генпрокуратура сховала вбивцю Гонгадзе?

0

Три журналістські правозахисні організації звернулись до генерального прокурора Геннадія Васильєва з проханням надати інформацію щодо громадянина К., якого перевіряють на причетність до вбивства Георгія Гонгадзе. Про це повідомила «Українська правда» .

Заяву до Васильєва підписали Інститут масової інформації, Міжнародна федерація журналістів і Національна спілка журналістів Британії та Ірландії. Вони наголошують, що Генпрокуратура досі не зробила жодних повідомлень про причетність чи непричетність громадянина К. до цього злочину, а також про результати перевірки його свідчень у справі Гонгадзе.

Керівники журналістських організацій просять Генпрокуратуру надати їм наступну інформацію: який запобіжний захід було застосовано щодо громадянина К., чи має громадянин К. адвоката або захисника? Якщо так, то хто виступає його адвокатом? Коли Генеральна прокуратура має намір повідомити громадськість про результати перевірки заяви громадянина К.?

На підставі вказаного, статті 40 Конституції України та статей 9, 32, 33 Закону України «Про інформацію» журналістські правозахисні організації просять генерального прокурора надати відповідь у передбачений законом термін.

Як відомо, у червні 2004 року Генпрокуратура заявила про те, що до вбивства Гонгадзе нібито причетний громадянин К., який під час допитів заявив, що був безпосереднім виконавцем злочину.

Генпрокуратура повідомила, що об’єктивно його свідчення збігаються із обставинами скоєння цього злочину за часом та деякими іншими ключовими моментами, встановленими слідством. Зокрема, громадянин К. також нібито причетний до інших злочинів із відтинанням голови.

Інформація про причетність громадянина К. до вбивства Гонгадзе з’явилася після скандальної публікації в британській газеті The Independent, автор якої на підставі матеріалів допитів Генпрокуратури зробив висновки про те, що Гонгадзе вбили за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який нібито діяв за наказом президента Леоніда Кучми.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus