УКРАЇНА

06:21

23.05

Влада

Україна може поділитися з Грузією електроенергією

0

Україна може стати альтернативним джерелом імпорту електроенергії в Грузію, яка у зимовий період імпортується з Росії і Вірменії, заявив сьогодні, 2 серпня, міністр енергетики Грузії Ніка Гілаурі, повідомляє «Інтерфакс».

Наприкінці минулого тижня він у складі грузинської делегації, очолюваної прем’єр-міністром Зурабом Жванія, брав участь у засіданні в Ялті міжурядової робочої групи, яка займеться розробкою конкретних пропозицій стосовно співробітництва двох країн в енергетичній сфері.

«У вересні планується візит міністра енергетики України до Тбілісі, під час якого передбачається обговорити можливості вкладення українського капіталу в реабілітацію енергооб‘єктів Грузії», - сказав Н.Гілаурі.

Міністр відзначив, що існує також попередня домовленість, відповідно до якої Україна могла б зимою імпортувати в Грузію надлишок своєї електроенергії. Однак для цього, сказав він, потрібно вирішити ряд технічних проблем і укласти транзитну угоду з Росією, через територію якої можна буде транспортувати українську електроенергію. «При цьому і сама Росія в майбутньому продовжить поставляти свою електроенергію в Грузію», - наголосив Н.Гілаурі.

Грузія в зимовий час імпортує електроенергію з Росії по єдиній лінії електропередачі, яка зв’язує дві країни, перетинаючи Головний Кавказький хребет, - ЛЕП-500 «Кавкасіоні».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus