УКРАЇНА

00:41

27.03

Влада

Рейтинг Януковича зріс, Ющенка – залишився на місці

0

У рейтингу кандидатів у президенти продовжують лідирувати лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко і лідер Партії регіонів, прем’єр-міністр Віктор Янукович. При цьому за місяць рейтинг Януковича зріс на 5%, а рейтинг Ющенка практично не змінився, повідомляє «UA TODAY».

Такі дані липневого опитування наводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Якби вибори президента України відбулися найближчої неділі, у голосуванні взяли б участь понад 60% опитаних громадян. Серед тих, хто не відмовився від участі у виборах, за В.Ющенка готові були проголосувати 29,9%, за В.Януковича – 25,2%, лідера Компартії Петра Симоненка – 8,8%, лідера Соцпартії Олександра Мороза – 6,0%, лідера Партії промисловців і підприємців Анатолія Кінаха – 2,1%.

Як відзначили в КМІС, для коректного порівняння з опитуванням у червні список кандидатів, запропонований респондентам, включав також лідера БЮТ Юлію Тимошенко, спікера Верховної Ради, лідера Народної аграрної партії Володимира Литвина, голову адміністрації президента, лідера СДПУ(о) Віктора Медведчука і голову Нацбанку, лідера партії «Трудова Україна» Сергія Тігіпка. З них тільки Тимошенко одержала більше 2% голосів, решта – менше 2%,. Ще 16% респондентів не визначилися зі своїми симпатіями, а 3,8% висловили намір голосувати проти всіх.

Порівняно з даними червневого опитування рейтинг Ющенка практично не змінився (28,8% – у червні), тим часом рейтинг Януковича зріс на 4,5% (20,6% – у червні).

Аналогічно скоротилася різниця другого туру: у випадку виходу лідерів рейтингу в другий тур за Ющенка готові віддати свої голоси 39,3% респондентів, а за Януковича – 36,5% (14,3% ще не визначилися, а 9,9% сказали, що проголосували б проти обох). Рейтинг другого туру Ющенко практично не змінився за місяць (у червні було 40,1%), а рейтинг Януковича зріс на 5,1% (у червні було 31,4%).

За рівнем довіри лідирують також два основних кандидати: Ющенко – 35,8% (у червні - 33,4%) і Янукович – 30,1% (у червні – 21,2%). Рівень недовіри до цих двох політиків: Ющенко – 28,3%, Янукович – 25,8%.

При цьому 46,3% учасників думають, що наступним президентом України буде Янукович, з них 18,9% не збираються за нього голосувати. 16,5% вважають, що переможе Ющенко (з них лише 2,2% не збираються за нього голосувати). У перемогу Симоненка вірять тільки 1,5% учасників опитування.

Про Януковича протягом останнього тижня читали або бачили (чули) через засоби масової інформації 65% респондентів, про Ющенка - 51%. За цим показником від них істотно відстають Симоненко - 24% і Мороз - 23%. Як відзначили в КМІС, питання про те, як висвітлювалися дії кандидатів – позитивно чи негативно, - не ставилося.

У нинішньому конфлікті між владою і опозицією 33,6% схильні підтримувати владу, 39,4% – опозицію. За місяць підтримка влади зросла на 8,4%, а підтримка опозиції збереглася на попередньому рівні. У червні відповідні цифри становили 25,2% і 40,0%.

Опитування проводилося з 19 по 27 липня 2004 року в усіх областях України і Криму. Було опитано 2002 респонденти, похибка становить менше 2,4%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus