УКРАЇНА

13:08

21.06

Влада

Генпрокуратура визнала правдивими матеріали на delogongadze.org

0

Зміст протоколів допитів у справі Георгія Гонгадзе, оприлюднених на сайті delogongadze.org, відповідає реальним матеріалам справи. Про це сьогодні заявив представник прес-служби генпрокуратури Сергій Руденко, повідомляє «Українська правда» .

Він підкреслив, що зміст цих документів відповідає реальним матеріалам справи. Проте, за його словами, чи є опубліковані в Інтернеті матеріали копіями автентичних документів, сказати однозначно не можна, оскільки для цього потрібна експертиза. Як відомо, на сайті оприлюднили 180 документів справи Гонгадзе.

За словами представника прес-служби Генпрокуратури відповідний комплекс досліджень буде проведено якщо буде така необхідність. Руденко також повідомив, що на даний момент не має підстав пред’являти обвинувачення конкретним особам щодо витоку інформації.

Щодо розслідування фактів стеження за Георгієм Гонгадзе представниками МВС, Руденко зазначив, що матеріали розслідування МВС не надходили до прес-служби Генпрокуратури. Він додав, що розслідування має бути завершено через місяць після отримання відповідного доручення Генпрокуратури.

З приводу реакції на лист Держкомнацміграції щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі нардепом Олегом Тягнибоком, Руденко повідомив, що подальшу перевірку доручено керівництву прокуратури Івано-Франківської області. За його словами, депутату Тягнибоку було запропоновано з’явитися до прокуратури для дачі свідчень.

Нагадаємо, що після публікації 19 червня 2004 року в лондонській газеті The Independent частини матеріалів слідства Генпрокуратура порушила кримінальну справу за оприлюднення даних досудового слідства. Це дало підстави підозрювати, що The Independent оприлюднила правдиві матеріали.

В британській газеті біли оприлюднені допити міліціонерів, які слідкували за журналістом Георгієм Гонгадзе. Вони заявили, що стеження було встановлено за наказом начальника зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексія Пукача. У публікації також було процитовано допит покійного нині Ігоря Гончарова, який заявив, що Гонгадзе вбили за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який у свою чергу нібито отримав наказ від Кучми.

Пізніше, 23 липня 2004 року, аж 180 сторінок зі справи Гонгадзе були оприлюднені на сайті www.delogongadze.org.

Ці документи допомогла поширити Національна спілка журналістів Великобританії та Ірландії. Через кілька днів Генпрокуратура України заявила, що перевірить автентичність цих документів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus