УКРАЇНА

02:16

28.05

Влада

Сумські студенти просять гроші на «революцію»

0

Учасники протесту сумських студентів по завершенні пішого ходу на Київ мають намір розбити в столиці наметове містечко. Про це на прес-конференції в Києві заявила керівник інформцентру студентського опору Олександра Веснич, - передає «Українська правда» .

На прес-конференції був розповсюджений прес-реліз, у якому сумські студенти закликають робити грошові пожертви на підтримку акції протесту. Одержувачем грошей буде «Громадський комітет національної безпеки України».

У прес-релізі відзначається, що «на сьогодні гостро не вистачає грошей на харчування, спорядження для походу, каремати, спальники, намети, казанки на 10 літрів, ліхтарики, дощовики, папір формату А-4, аптечки, бензин, вогнегасники».

Як повідомив координатор пішого походу студентів до столиці Микола Гуменний, зараз у дорозі на Київ «більше 15 учасників протесту». Разом з тим він не зміг назвати точну кількість учасників походу, оскільки дехто з них побоюється переслідування. За його словами, серед учасників походу як студенти, так і їхні батьки, і «просто громадяни, які співчувають, і навіть деякі депутати місцевих рад».

В оргкомітеті також повідомили, що сьогодні в Сумах має відбутися суд, на якому розглядатимуться справи 12 сумських студентів – учасників акції протесту проти об’єднання сумських університетів. Учасники акції були затримані напередодні. Студентів звинувачують за статтею “адміністративні порушення”. Як повідомляють «Факти, ICTV», їхні інтереси, зокрема, будуть представляти народні депутати і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, у Сумах у ніч на неділю міліція затримала деяких учасників акції протесту студентів, котрі перебували в наметовому містечку, частина з них пізніше була відпущена. Як повідомили в Сумському міському відділенні міліції, «у наметах виявлені наркотичні речовини у великих кількостях». Причини затримання різні, зокрема це збереження наркотиків і непокора працівникам міліції. У міліції також не виключили, що стосовно деяких затриманих можуть бути порушені кримінальні справи. Учора ввечері міський голова Сум Вадим Омельченко заявив, що підписав наказ про ліквідацію студентського містечка – у зв’язку з порушенням санітарних норм.

Як відомо, з 28 червня студенти і викладачі Сумського національного аграрного університету, Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка протестують проти створення на базі цих трьох вузів Сумського національного університету, що визначено відповідним указом президента. З цією метою вони встановили наметове містечко і заявили про намір 1 серпня піти пішим походом на Київ, щоб поінформувати владу про свою незгоду з цим рішенням.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus