УКРАЇНА

12:04

25.05

Влада

Більшість планує добити політреформу наступного четверга

0

Представники парламентської більшості не виключають, що законопроект про внесення змін до Конституції буде проголосований вже наступнлого четверга, повідомляє «Оглядач».

На думку члена фракції СДПУ(о) Ігоря Шурмы, якщо в сесійному залі буде достатня кількість депутатів, то можливий варіант остаточного голосування вже в наступний четвер. Він підкреслив, що для більшості не існує жодних перешкод для голосування. Якщо представники опозиції все-таки будуть блокувати трибуну Верховної Ради, то більшість знайде шляхи і методи для проведення голосування, сказав він. Шурма також підкреслив, якщо в опозиції немає бажання працювати, то було би краще, якби вона не приходила до сесійної зали взагалі.

Не виключає також голосування по законопроекту № 4105 і член фракції ППУ і «ТУ» Юлій Іоффе. На його думку, якщо цей законопроект надійде з Конституційного суду у Верховну Раду вже в понеділок, те конституційна комісія парламенту може прийняти рішення про винесення документа на голосування в четвер. Однак, це поки що «потенційна можливість розвитку сценарію», сказав він.

Член депутатської групи «Демократичні ініціативи» Дмитро Святаш вважає, що законопроект може бути затверджений уже найближчим часом, але сумнівається, що остаточне голосування щодо цього документу відбудеться в наступний четвер.

Лідер депутатської групи «Народний вибір» Микола Гапочка заявив, що зараз триває активна підготовка до розгляду законопроекту в сесійній залі: наступного тижня цей документ буде внесено на розгляд парламенту, а його прийняття відбуватиметься постатейно. Однак Гапочка не упевнений, що в наступний четвер Верховна Рада остаточно затвердить законопроект.

Водночас представники опозиції скептично оцінюють прогнози депутатів більшості. «Наступний раунд - це голосування із законопроекту в другому читанні. Ми будемо використовувати трибуну, апелювати до вулиці, звертатися до громадськості. Ми будемо до кінця відстоювати національну Конституцію», – сказав Ющенко.

Народний депутат фракції БЮТ Олександр Турчинов також переконаний, що конституційна реформа в Україні не пройде. За словами Турчинова, про це свідчить зменшення кількості голосів під час кожного наступного голосування з порушенням Конституції, регламенту і законів. Він також відзначив, що відмова Конституційного суду розглядати подання опозиційних народних депутатів щодо антиконституційних дій парламентської більшості і комуністів і нелегітимності голосування у Верховній Раді 23-24 грудня – це безпрецедентний випадок. «Якби вони (судді КС – Авт.) почали розглядати це питання, вони не змогли б відмовити в ухваленні рішення, якого вимагали опозиційні депутати, тому що воно – рішення – було би очевидне і мало би під собою всю доказову базу», - сказав Турчинов.

Як вже повідомлялося, сьогодні Конституційний суд відмовився розглядати легітимність голосування руками по законопроекту № 4105, що відбулося 24 грудня 2003 року. Представник КС зазначив, що процес розгляду законопроектів – це внутрішня справа Верховної Ради, і суд не буде втручатися в політичні бійки. У КС вважають, що депутати мають регламент роботи Верховної Ради і ним повинні керуватися.

  Посилання за темою:  

» Новини: Конституційний Суд не розглядатиме законність грудневого голосування щодо політреформи

» Новини: Конституційний суд дозволив політреформу

» Новини: Завтра стане відомо, чи відповідає політреформа Конституції

» Новини: «Наша Україна» допоможе БЮТ у боротьбі з політреформою

» Новини: БЮТ протестуватиме проти політреформи у ВР та за її межами

» Новини: Мороз переконуватиме Ющенка і Тимошенко підтримати політреформу

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus