УКРАЇНА

17:50

24.06

Влада

Молдова запровадила санкції проти Придністров’я

0

Вчора ввечері уряд Молдови ухвалив постанову про запровадження економічних санкцій проти придністровського регіону. Санкції запроваджують з 1 серпня, повідомляє РІА «Новости».

Такі заходи впливу були ухвалені в зв’язку з тим, що Придністров’я продовжило вчора закриття молдовських шкіл із викладанням на основі латинської графіки. Зокрема, вчора придністровська міліція захопила штурмом ліцей «Еврика» у місті Рибниця.

Як повідомляє Інтерфакс, ніхто під час штурму не постраждав, але ситуація залишається напруженою. Усі жінки і діти, що блокували захоплення ліцею, були звільнені, а чоловіків відвели на допит.

Постійна Місія ОБСЄ в Молдові вважає, що закриття в Придністров’ї молдовських шкіл з викладанням на основі латинської графіки є спробою тираспольської влади домогтися визнання самопроголошеної Придністровської республіки. Про це заявив глава Місії ОБСЄ в Молдові Вільям Хілл. «Не знаю, чи була озброєною міліція, яка проникнула в школу, але представникам місії ОБСЄ не дозволили наблизитися до будинку», – сказав Хілл. За його словами, вісьмох чоловіків із числа вчителів і батьків, що чинили опір придністровським міліціонерам, які зайняли в четвер будинок рибницького ліцею «Евріка», усе ще допитуються і на проти будуть порушені кримінальні справи за несанкціоновані акції протесту. У четвер увечері їх відпустили, але були порушені кримінальні справи, які у п’ятницю будуть розглядатися судовою інстанцією.

Хілл не виключає, що міністр закордонних справ Придністров’я Валерій Лицкай і міністр юстиції Віктор Балала провели в Москві ряд зустрічей, що вони сприйняли, як підтримку. Він повідомив, що ОБСЄ підтримує лише ідею референдуму з питання про майбутню молдовську федерацію.

Він також повідомив, що владі Придністров’я був переданий протокол, мета якого - рішення проблем, пов’язаних із «кризою шкіл» і з процесом переговорів. «Кишинів уже підписав цей протокол, ми чекаємо того ж від Тирасполя. Ми розуміємо, що цей документ не вирішить остаточно існуючі проблеми, проте він здатний знизити напруженість ситуації»,- сказав Хілл.

Наразі США ладні застосувати нові економічні санкції проти Придністров’я, «щоб переконати тираспольську владу в необхідності співробітничати». Про це заявив посол США в ОБСЄ Стівен Майнікес. У заяві США зазначається, що «останні дії щодо закриття і залякуванню шкіл з викладанням молдовською мовою на основі латинської графіки в контрольованому придністровською владою регіоні Республіки Молдова призвели до вкрай напруженої ситуації і небезпечного віддалення, що може перерости в насильство».

Майнікес зажадав від Придністров’я негайно відкрити школи, відновити вільне переміщення осіб і товарів і стабілізувати ситуацію в Зоні безпеки.

США також закликали керівництво РФ скористатися своїм впливом на лідерів Придністров’я з метою припинення нинішніх провокацій, забезпечення дотримання прав молдованів, що живуть у Придністров’ї, і повернення до процесу політичного врегулювання проблеми в конструктивному порядку. На думку Майнікеса, «гарним знаком з боку Росії було би поновлення виведення своїх військ, згідно з узятими 1999 року в Стамбулі зобов’язаннями перед ОБСЄ».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus