УКРАЇНА

21:33

25.05

Влада

Україна змінила військову доктрину через слабку економіку

0

Кучма виключив з цілей військової доктрини вступ до Євросоюзу і НАТО через слабку економіку держави. Таку думку американські аналітики з компанії «Стратфор» висловили в ефірі радіо «Свобода».

На думку експертів, українська влада розуміє, що Україні ще далеко у своєму розвитку до європейських і трансатлантичних інститутів. Водночас, завдяки зміні курсу на Росію, Україна може зміцнити свої позиції в Європі. Рішення президента України виключити вступ до ЄС і НАТО як стратегічну мету в офіційній Військовій доктрині американські аналітики пов’язують з тим, що ЄС нещодавно відмовив Україні в статусі країни з ринковою економікою, а після Стамбульського самміту НАТО Кучма скептично висловився щодо перспектив членства й у цьому західному інституті. Взагалі, на думку американських експертів, рішення про зміну позиції відносно НАТО в Україні сформувалося відразу після самміту, але його оприлюднення вирішили приурочити до візиту російського президента Володимира Путіна (Путін зустрічався з Кучмою 26 липня в Ялті – Авт.).

На думку аналітиків компанії «Стратфор», рішення Києва не пов’язано з вимогами обох організацій про проведення вільних і чесних президентських виборів, вони пояснюють рішення Києва винятково економічними причинами, тому що, на їхню думку, українська економіка – одна із найслабкіших у Європі.

На їхню думку, Кучма протягом останніх трьох місяців свого президентства буде намагатися зміцнити економічні і політичні зв’язки між Україною і Росією, і цим ускладнить спроби прихильників західного вектора розвитку України знову розгорнути її вбік Європи і НАТО.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus