УКРАЇНА

11:35

10.12

Влада

Казахстан наповнить нафтопровід “Одеса – Броди”

0

Україна i Казахстан у квiтнi пiдпишуть двосторонню мiжурядову угоду про постачання казахської нафти в Україну та її транзит через українську територiю. Як повідомляє інформагенція “Інтерфакс-Україна”, про це домовилися під час переговорів вiце-прем’єр України Андрiй Клюєв i прем’єр-мiнiстр Казахстану Данiал Ахметов.

Угодою передбачено використання нафтопроводу “Одеса – Броди” для транспортування казахської нафти до Європи. Частину нафти постачатимуть для переробки на українськi нафтопереробнi заводи. Згідно з інформацією агентства, казахстанська сторона готова надати Українi можливiсть щорiчно купувати на комерцiйних умовах близько 2 мільйонів тонн нафти для подальшого транспортування нафтопроводом “Одеса – Броди”.

Український уряд 4 лютого 2004 року ухвалив рішення про використання трубопроводу Одеса – Броди в аверсному напрямку (з Одеси до Бродів). Це рiшення позитивно оцінили США: «Це посилить енергетичну незалежнiсть України, i, ми вважаємо, це буде бiльшою вигодою для України в нафтовiй промисловостi в довгостроковiй i навiть в короткостроковiй перспективi», - сказав журналістам з цього приводу посол США в Україні Джон Гербст. Використання нафтопроводу в реверсному режимі неодноразово пропонували російські компанії.

Будівництво нафтопроводу “Одеса – Броди”, а також нафтотерміналу «Південний» було завершено в серпні 2001 року. Довжина нафтопроводу становить 674 км, а діаметр труби 1020 мм. Пропускна здатність – від 9 до 14,5 мільйонів тонн на рік. Нафтопровід може працювати як у прямому напрямку , так і в зворотному.

  Посилання за темою:  

» Новини: Штати підганяють Україну з «Одеса-Броди»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus