УКРАЇНА

21:22

25.05

Влада

У ЦВК хочуть бачити довідки про психічне здоров’я кандидатів

0

Представники Центвиборчкому вважають, що кандидати в президенти разом з документами також повинні подавати довідку про психічне здоров’я. Так прокоментували в ЦВК кампанію з висування кандидатів президенти, повідомляє «Українська правда» .

За словами начальника управління діловодства і контролю Секретаріату Центвиборчкому. Галини Кривоший, на день доводилося приймати до 10 осіб бажаючих стати президентом, багато хто з яких «не спромоглися прочитати хоча б пари статей у виборчому законодавстві». Після спілкування з ними іноді доводилося відновлювати душевну рівновагу за допомогою валеріанки. А поводження деяких змушувало задуматися про стан їхнього психічного здоров’я, відзначила вона.

«Тому нехай наші законодавці ще зобов’язують бажаючих брати участь у виборах пред’являти відповідні медичні довідки. Ймовірно, тільки норми про внесення застави в 500 тис. грн., - обмаль, щоб у виборчий процес не попадали пройдисвіти», - вважає Кривоший.

Вона також розповіла, що всім бажаючої балотуватися в президенти видавалися зразки документів, у яких треба було, «як у першому класі, вставити пропущені слова». Проте деякі все рівно не могли грамотно оформити необхідні папери.

За її словами, «родзинкою» двох фаворитів президентської гонки, Віктора Януковича і Віктора Ющенко, саме і стали «бездоганно підготовлені документи».

Після реєстрації ЦВК буде обробляти передплатні аркуші кандидатів. «Як свідчить практика минулих виборних кампаній, на кожного піде години три-чотири. Це дуже копітка робота, адже кожен кандидат повинний привезти не менш 500 тис. підписів. Треба ще перевірити їхню якість, тобто чи є вони справжніми», - відзначила Кривоший.

Крім того, за словами керівника секретаріату ЦВК Анатолія Моргуна, Центвиборчкомові необхідно визначити, яка модель прозорої урни буде використовуватися при голосуванні на виборчих дільницях, замовити їхньому виробникові і доставити на місця.

Але головна проблема – це підготовка професійних співробітників ЦВК на місцях. «Люди просто приходять і вже під час роботи пізнають усю технологічну частину виборчого процесу», - відзначив він. Він також відзначив, що Кабмін збільшив середню зарплату працівникам ЦВК до 650 гривень.

27 липня закінчилося висування і самовисування кандидатів на посаду Президента України. Документи кандидатів ЦВК буде приймати до 1 серпня. Бажаючих стати президентом на 27 липня було 27 чоловік. ЦВК зареєстрував тільки 15 кандидатів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus