УКРАЇНА

17:45

25.04

Влада

Рішення Кучми для Німеччини - не сюрприз

0

У Німеччині указ Леоніда Кучми про вилучення з військової доктрини положень про вступ до НАТО і ЄС вважають логічним наслідком його «зигзаг-політики». Німецька газета «Зюддойче цайтунг» навіть присвятила цій події спеціальний коментар, назвавши його “Компас Кучми», повідомляє радіо «Свобода».

Газета пише, що відносини між Україною і НАТО, незважаючи на підписану угоду про «Партнерство заради миру», завжди залишалися «прохолодними» і «без справжніх обіймів». Одна з причин такого розвитку, на думку газети, недостатні темпи реформ в Україні. Видання зазначає, що український президент «уже давно розкрив себе як президент, що заграє як із Заходом, так і з Росією», що він «ніколи не говорив власному народові, куди він дійсно хоче спрямувати свою країну», що «це робить його непередбаченим».

Подібної гадки дотримується і член фракції соціал-демократів у Бундестазі Герд Вайскірхен. «У нас із самого початку існували побоювання, що міркування Кучми про наміри в перспективі приєднатися до НАТО і до ЄС, як це відзначалося у військовій доктрині, було тактичною грою. Останнє його рішення продемонструвало, що він ніколи серйозно не переслідував цієї мети», - сказав він. Німецький депутат висловив сподівання, що після президентських виборів Україна усе ж зможе довести, що вона є надійним партнером.

«На Заході сподіваються, що новий уряд, новий президент зможуть перебороти ту шкоду, що була завдана нестабільною політикою нинішнього глави держави, політикою, яка постійно змінюється», - наголосив Вайскірхен.

Водночас експерт Німецького товариства зовнішньої політики Александер Рар вважає, що не слід драматизувати ситуації. «Я думаю, що зміни у військовій доктрині України мало щось змінять у її зовнішній політиці. Хай там що, Україна після Кучми буде зберігати орієнтацію в напрямку Заходу», - вважає він.

Водночас він завважив, що йому «не зовсім зрозуміло, чому Кучма робить такі маневри, адже йому залишилося керувати Україною лише чотири місяці».

Рар розцінив останні дії глави української держави як «зигзаг-політику», яку Кучма проводить уже десять років: коли український президент відчуває, що Захід не йде йому назустріч, він починає схилятися убік Росії; коли він почуває, що Росія починає занадто тиснути на Вкраїну, він кидає її і рухається в напрямку Заходу.

Рар відкинув твердження, що рішення Кучми пов’язано з передвиборною боротьбою, яка сьогодні триває в Україні. На його думку, це, імовірніше, реакція на те, що ані НАТО, ні ЄС поки не захотіли відкривати своїх дверей Києву.

Нагадаємо, відповідно до указу президента Леоніда Кучми від 15 липня з Військової доктрини України (затверджена указом 15 червня) виведено згадку про підготовку країни до повноправного членства в НАТО та ЄС, орієнтування на вступ до НАТО як пріоритет зовнішньої та внутрішньої політики країни.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus