УКРАЇНА

00:57

26.04

Влада

РНБО: Україна не відмовляється від ЄС і НАТО

0

Військова доктрина з внесеними до неї указом президента Леоніда Кучми від 15 липня змінами, підтверджує незмінність курсу України на суттєве поглиблення відносин з НАТО і Євросоюзом. Про це йдеться в заяві апарату Ради національної безпеки та оборони країни, повідомляє «Українська правда» .

Сам указ президента Леоніда Кучми, який зокрема вносить зміни до Військової доктрини країни, «повною мірою погоджується з основними нормативно-правовими актами, що регламентують політику держави в сфері зовнішньої політики, національної безпеки й оборони».

«Мова йде, насамперед, про ухвалений Верховною Радою закон «Про основи національної безпеки України», постанови «Про основні напрямки зовнішньої політики України», «Про взаємини України з НАТО», «Про взаємини України з ЄС», а також про затверджену рішенням РНБО від 23 травня 2002 року Стратегії України відносно НАТО», - йдеться в коментарі.

У РНБО відзначають, що зазначені документи визначають стратегічні цілі і завдання України. У них містяться положення про вступ України до НАТО і ЄС, і ця мета продовжує залишатися найважливішим зовнішньополітичним пріоритетом, спрямованим на середньо- і довгострокову перспективу, наголошують у РНБО.

Разом з тим, зазначено в коментарі, затверджена указом президента Військова доктрина - «документ, розрахований не на довгострокову перспективу».

«Нова редакція Військової доктрини (затверджена указом від 15 червня) готувалася з розрахунком на затвердження під час Стамбульського самміту Комісії Україна-НАТО рішення про приєднання України до програми НАТО «План дій відносно членства» і одержання нею статусу країни-кандидата.

Тому до неї було включено відповідні положення, що конкретизували можливості країни протягом найближчих років стати повноправним членом Альянсу. Це ж стосується і наших взаємин з ЄС: передбачалося, що в Плані дій Україна-ЄС буде конкретизовано перспективи двосторонніх відносин у сфері нацбезпеки та оборони в контексті нашого прагнення одержати членство в цій організації», - сказано в коментарі.

Нагадаємо, 15 липня Кучма указом «Про рішення Ради національної безпеки та оборони від 6 липня «Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні 29 червня 2004 року» виключив вступ до НАТО і Європейський Союз як кінцеву мету політики євроатлантичної і європейської інтеграції з положень Військової доктрини.

Нова Військова доктрина України була затверджена в середині червня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus