УКРАЇНА

11:46

22.04

Влада

Єврокомісія закликає призупинити будівництво Дунайського каналу

0

Європейська комісія закликає Україну призупинити будівництво каналу «Дунай - Чорне море» до з’ясування всіх відкритих питань. Про це заявила прес-секретар з питань навколишнього середовища Єврокомісії Єва Хедлунд, - передають «Українські Новини».

«Європейська комісія дуже стурбована проектом, оскільки він проходить крізь серце заповідника Світової Спадщини в дельті Дунаю, що перебуває під особливим захистом ЮНЕСКО», - говориться в повідомленні Єви Хедлунд.

Основну стурбованість викликає відсутність всебічної оцінки впливу на навколишнє середовище, включаючи публічні консультації про результат. На думку Єврокомісії, Україна не виявила поваги до великої кількості своїх міжнародних зобов’язань, зокрема до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище, Рамсарської конвенції про болотні угіддя і Конвенції про захист ріки Дунай.

Європейська комісія також закликала українську владу запросити міжнародних експертів на місце будівництва Україною каналу «Дунай - Чорне море». Єврокомісія вже одержала такі запрошення на саміті Україна-ЄС, що відбувся 8 липня.

«Хоча таке відкрите і прозоре ставлення українського уряду дуже цінується, варто підкреслити, що такі ж відкриті запрошення варто надати також іншим експертам від міжнародної громадськості, наприклад, від учасників відповідних міжнародних конвенцій і природоохоронних громадських організацій», - заявила Хедлунд.

За даними Єврокомісії, такі запрошення ще не розіслані.

Єврокомісія поки що не прийняла рішення про відвідання своїми експертами місця робіт для їхньої екологічної оцінки, повідомила Хедлунд.

Нагадаємо, ЮНЕСКО, до світової мережі біосферних резервів якої входить Дунайський біосферний заповідник, вважає, що варіант будівництва судноплавного ходу «Дунай - Чорне море» у гирлі Бистре є екологічно найшкідливішим серед можливих варіантів будівництва.

У травні нинішнього року Міністерство транспорту почало будівництво глибоководного судноплавного каналу «Дунай - Чорне море” у гирлі Бистре.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus