УКРАЇНА

20:01

20.01

матеріали по темі:

Влада

Україна ліквідовує власні літаки

0

Міністерство оборони розпочало в Криму ліквідацію авіаційного протичовнового комплексу берегового базування літака - Ту-142М. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Міноборони.

Ліквідація даного типу літака здійснюється в рамках Договору про скорочення та обмеження стратегічних ядерних озброєнь, реалізація якого триває відповідно до рамкової угоди щодо допомоги Україні у ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25 жовтня 1993 року. Утилізації підлягатимуть ще чотири літаки такого типу, які на даний момент базуються у Миколаєві.

За процесом утилізації Ту-142М у Криму спостерігала група американських фахівців на чолі з керівником Програми спільного зменшення загроз в Україні паном Уільямом Янгстромом.

Проект літака Ту-142М з пошуково-прицільною системою “Коршун”, яка зокрема забезпечувала режим автоматичного польоту під час пошуку підводних човнів, було опрацьовано у 1969 році. У листопаді 1980 року літак було прийнято на озброєння під маркою Ту-142МК, а пізніше - Ту-142М. За результатами роботи у 1980-1990 роках до бойового складу морської авіації були введені наступні авіаційні протичовнові комплекси Ту-142М,Ту-142МЗ, Ту-142МР.

Сьогодні найбільш сучасні модифікації літаків Ту-142 є на озброєнні Північного і Тихоокеанського флотів ВМС Російської Федерації, а також у складі ВПС Індії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus