УКРАЇНА

02:23

25.05

Влада

Україна, ЄС і НАТО: вже ніхто нікуди не йде

0

Президент Леонід Кучма виключив вступ до НАТО і Європейського Союзу як кінцеві цілі політики євроатлантичної і європейської інтеграції з положень Військової доктрини.

Про це йдеться в указі Президента «Про рішення Ради національної безпеки й оборони від 6 липня «Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні 29 червня 2005 року» від 15 липня, текст якого мають «Українські Новини».

Кучма замінив пункт положення Військової доктрини про умови гарантування військової безпеки, де була одна з умов проведення політики євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якої є вступ до НАТО як основи загальноєвропейської системи безпеки.

У новій редакції доктрини це формулювання скорочено до проведення політики євроатлантичної інтеграції.

«Умови гарантування військової безпеки України - зміцнення довіри між країнами, послідовне зниження загрози використання військової сили, проведення політики євроатлантичної інтеграції», - сказано в доктрині.

Кучма також змінив пункт Військової доктрини, де йшлося про те, що Україна готується до повноправного членства в НАТО і ЄС.

Спочатку в доктрині написано, що національні інтереси України обумовлюють істотне поглиблення відносин із НАТО і ЄС, а виходячи з того, що обидві ці організації - гаранти безпеки і стабільності в Європі, Україна готується до повноправного членства в них.

У новій редакції, виробленій Президентом, скорочено формулювання «готується до повноправного членства в цих організаціях».

Пункт про те, що активізація євроатлантичної інтеграції з орієнтацією на вступ до НАТО, належить до пріоритетів зовнішньої і внутрішньої політики України, викладено без формулювання про вступ до НАТО.

Такі зміни у Військову доктрину внесені з урахуванням результатів засідання комісії Україна - НАТО на вищому рівні, що була наприкінці червня в рамках самміту НАТО в Стамбулі (Туреччина).

Такі зміни також враховують мети і завдання євроатлантичної політики України на теперішньому етапі.

Як повідомляло агентство, у середині червня Кучма затвердив нову Військову доктрину України.

Цей документ Україна представляла на комісії Україна-НАТО.

Після комісії Кучма заявив, що Україна не готова вступити до НАТО.

Після самміті Україна-ЄС у липні Кучма сказав, що Україна не готова до членства й у цій організації.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus