УКРАЇНА

09:57

21.05

Влада

Лубківський дістав від Карпачової на горіхи

0

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова вважає неприйнятними зміст і форму коментарів представника МЗС України Маркіяна Лубківського щодо позиції омбудсмена у справі українських моряків Івана Сощенка і Миколи Мазуренка, що повернулися з іракської в’язниці. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Зміст і форма, до яких вдався Маркіян Лубківський, коментуючи від імені МЗС України позицію уповноваженого з прав людини у справі українських моряків, розцінюються як неприпустимі і неетичні для державного службовця, що представляє центральний орган виконавчої влади. Такі коментарі не додають авторитету цій гідній установі», – заявила Карпачова. «Некоректними є висловлювання представника МЗС про те, що уповноважений з прав людини вийшла за рамки своєї компетенції, коли підключилась до захисту прав українських моряків. Такі твердження не ґрунтуються ані на законі України «Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», ані на досвіді співробітництва уповноваженого з прав людини із МЗС України впродовж шести років», – сказала омбудсмен. Вона також наголосила, що «право тлумачити компетенцію конституційного органу парламентського контролю, яким є уповноважений з прав людини, належить винятково Конституційному суду України, і нікому іншому».

Відповідно до Конституції України і закону про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини саме на уповноваженого покладено обов’язок здійснення контролю за дотриманням прав і свобод людини, у тому числі, в діяльності МЗС України.

На думку омбудсмена, «факти, оприлюднені моряками, зокрема, про застосування до них тортур у сумнозвісній в’язниці Абу-Грейб і неприйняття українськими дипломатами дієвих заходів із забезпечення їхніх фундаментальних прав, вимагають від МЗС України ініціювання адекватних кроків, необхідних для об’єктивного розслідування ситуації». Зокрема, необхідно з’ясувати, чому впродовж 10 місяців перебування у в’язницях Іраку хворий на цукровий діабет Микола Мазуренеко жодного разу не отримав від українських дипломатів життєво необхідні ліки.

Карпачова також заявила, що ці й інші факти підтверджуються письмовими заявами самих моряків, а також аудіо- і відеозаписам їхніх свідчень. Висловлювання представника МЗС в офісі уповноваженого розглядають як приниження достоїнства омбудсмена як державного діяча, статус якого визначено Конституцією і законодавством.

«Такі висловлювання неприйнятні і розцінюються, щонайменше, як втручання у діяльність уповноваженого з прав людини, що заборонено статтею 20 закону України «Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», – сказала Карпачова. Омбудсмен також сподівається, що «цей прикрий інцидент не призведе до погіршення традиційно плідного співробітництва між уповноваженим Верховної Ради України з прав людини і МЗС України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus